Wskrzeszamy gry oraz zapomniane zabawy naszych rodziców i dziadków, gdy świat kręcił się wokół trzepaka. Świat analogu może wchłonąć lepiej niż niejeden wirtualny poziom platformówy.

Zapraszamy całe rodziny na otwarte warsztaty podwórkowe, podczas których odkurzymy gry oraz zabawy naszych rodziców i dziadków.

Cykl pt. „Trzepak rządzi” to spotkania, których głównym celem jest zachowanie przy życiu i upowszechnianie dawnych zabaw i gier podwórkowych stanowiących nieformalną, a przez to bliską i autentyczną część naszej kultury.

Przywołując zapomniane gry, zabawy i tradycję wspólnego spędzania czasu, chcemy zachęcić do zainteresowania obyczajami naszego regionu, obudzić wspomnienia z dzieciństwa, które mogą stanowić pierwszy krok na drodze integracji społecznej.

Pragniemy również promować  ideę spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Zapraszamy całe rodziny.

Projekt #autobuskultury nie jest kierowany do grup kolonijnych oraz innych grup zorganizowanych.

Zajrzyj też: mok.olsztyn.pl/projekty/autobuskultury