Zapraszamy na wyjątkowy wernisaż prac, po których można chodzić. Ale bez butów! W programie: jedzenie, tkaniny, ciepło i przyjaźń.

Nie ma lepszej scenerii dla nowego, jesiennego cyklu w Galeria DOBRO pod tytułem "To jest mój domek", niż intymna wystawa prac tych dwóch znakomitych artystek: Ula M. Patalas – barwnej postaci młodej olsztyńskiej sztuki i Maryny Mazur.
Czy ktoś ma uczulenie na tygrysa?

"Rób to w domu po kryjomu” to jedno z ulubionych haseł wykrzykiwanych przez różnego rodzaju nienawistników. Galeria Dobro w cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem „To jest mój domek” pragnie przyjrzeć się kategoriom takim jak udomowienie, bezpieczeństwo, odpowiedzialność. Na przestrzeni dwóch miesięcy znajdą się wydarzenia, które dotyczyć będą przestrzeni najbardziej osobistej, kruchej i bezbronnej – ciała. Zajrzymy do domu w sensie najbardziej dosłownym, do miejsca, gdzie kładziemy się spać, gdzie robimy pranie, czytamy książki, płaczemy i chorujemy. A także tworzymy sztukę. Będzie dom jako porzucone miasto, opuszczony kraj, który pozostaje kontekstem nawet gdy jesteśmy na emigracji. I na końcu dom jako planeta, bo w 2019, na kilkanaście lat przed katastrofą klimatyczną nie da się zapomnieć o tym, że ktoś to wszystko będzie musiał po nas posprzątać. Ale czy zdąży?

Wystawy, spotkania, rozmowy, dyskusje, koncerty, filmy, performansy. Zapraszamy jesienią do Galerii Dobro, o której, mamy nadzieję, możecie już powiedzieć: to jest mój domek.

Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu "To jest mój domek"

TO JEST MÓJ DOMEK: CO NAS UCZULA? / WERNISAŻ