Joanna Wilengowska zaprasza do świata absurdu, w którym rym jest ważniejszy niż sens. To świat limeryków i innych rymowanych wygibasów, niszowych gatunków literackich i zabaw słownych. Jak pisze patetycznie: "Przyszłość to czarny znak zapytania. Przeszłość- katalog okrucieństw. Plantacja Wyrazów to bezpieczny atol czasu i przestrzeni, w którym - niczym Harry Potter w Pokoju Życzeń - szkoli się opozycjonistów. Szlifują językowe kompetencje, uczą się ocalać niuans, odpominają rejestry przeszłej polszczyzny. Szkolą się w niepozornej retro-formie limeryku, by stanąć dzielnie przeciw mowie troglodytów. Na pohybel gadce wytrychów, łomów i siekier"

Zajęcia będą się odbywały od 3. marca co tydzień we wtorki o godzinie 17:00 w Kamienicy Naujacja (Informacja Kulturalna).