Kolejny raz zabierzemy was na wyprawę do ziemi magicznej. Tym razem: stosunkowo niewielkiej, a przecież pełnej osobliwości, nagłych zadziwień, pokus i zamyśleń. Jakubowo - bo o nim tu mowa - mimo że znajduje się przy jednej z najpotężniejszych arterii drogowych miasta, nieodmiennie kojarzy się z beztroskim relaksem i sielską atmosferą ustronia. Obecność przepięknego parku, bezpośrednie sąsiedztwo Lasu Miejskiego i wszechobecna zieleń, niedbale poprzecinana alejami spacerowymi, przyciągają olsztynian jak magnes już co najmniej od kilkunastu dekad.

W XIX i XX wieku Jakubowo pełniło funkcję głównej miejscowości wypoczynkowej Olsztyna. Podczas czwartkowego spotkania w Zajezdni trolejbusowej Rafał Bętkowski opowie czym właściwie było Jakubowo. Jakie były jego początki, jak zmieniało się na przestrzeni kolejnych dekad i jak rozwijały się funkcje rekreacyjne związanego z nim Lasu Miejskiego.
Wystąpieniu towarzyszyć będzie bogato ilustrowana prezentacja.