wstęp
wolny

Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70

facebook wydrukuj zgłoś błąd

"Pisklę się wykluło duże i żarłoczne
rosło w oczach wszędzie jęło się panoszyć
poza próg wypełzło w krąg wzbudzając popłoch"


Ten fragment wiersza jednego z olsztyńskich autorów na temat Galerii DOBRO zachęcił nas do wypełznięcia.
Nowy cykl w Galeria DOBRO rozpoczynamy od koncertu egzotycznej Javvy w najfajniejszym second handzie w regionie!
Cykl o nazwie "To jest mój domek" dotyczyć będzie intymności, ciepełka, bezpieczeństwa. Tylko czy ktoś wie gdzie znajdują się granice naszego domku?
Korzystając z uprzejmości FLORA VINTAGE, MOK Olsztyn zaprasza na koncert. Będą lampki, rośliny, afropunk i sporo fajnych ubrań z odzysku (również na muzykach). :)

JAVVA to zespół taneczny zrodzony z bitu, gitar i namiętnych mikropsychoz. Muzycy, znani z takich formacji, jak: Hokei, Xenony, Alameda 2, 3, 4 i 5, T'ien Lai, Helatone, Duży Jack, Tropy, Contemporary Noise Quintet czy Something Like Elvis, postanowili zagrać muzykę inspirowaną avant rockiem, post punkiem i rock in opposition, zapatrzoną w stronę afrykańskich miast, wsi i złomowisk. Eksplorując niezbadane rejony wysuszonej rdzą, tanecznej psychodelii, muzycy kwartetu postanowili zderzyć ze sobą ekspresję z precyzją, energię i spontaniczność z doświadczeniem oraz hałas z wykwintnymi melodiami. Efektem jest coś uplasowanego pomiędzy afro-punkiem a noise-szwindlem. Muzyka do pracy z metalem. Javva w składzie: Bartek Kapsa - perkusja, Łukasz Twix Jędrzejczak - śpiew i pomruki, efekty, organy, Mikołaj Zieliński - bas, chórki, Piotrek Bukowski - gitara.


Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu "To jest mój domek"

TO JEST MÓJ DOMEK: JAVVA GRA WE FLORA VINTAGE