wstęp
wolny

Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70
infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

W epoce przesytu i przytłoczenia, coraz bardziej obce stają się nam naturalne odruchy. W tym śmiech – ekspresja emocji i nastrojów, nieoceniony producent endorfin. Uczmy się śmiać od nowa z joginem śmiechu, Piotrem Bielskim. Na zdrowie!

 

Joga śmiechu zmieniła moje życie. Przyszła do mnie w momencie smutku i mogę śmiało powiedzieć, że napełniła je niewyobrażalną dla mnie wcześniej radością. Idea jest bardzo prosta: podchodzisz do tej praktyki na zasadzie gimnastyki, ćwiczeń, które poprawiają nastrój. Nawet jeśli borykasz się z takimi czy innymi troskami czy smuteczkami, decydujesz, że chcesz dać szansę drzemiącym w Tobie optymizmowi, pozytywności, pogodnemu spojrzeniu na Życie, które zawsze w Tobie było, tylko na chwilę może przykryły je chmury. A ja robię co w mojej mocy by stworzyć atmosferę bezpieczeństwa i lekkości, która pozwoli Ci zapomnieć o troskach, a skupić się na lekkości, na radości.

Z konkretnych skutków jakie odczułem po tym jak 6 lat temu rozpocząłem przygodę z jogą śmiechu to pogłębienie śmiechu z przytłumionego gardłowego do zdrowego, pełnego brzuszno-przeponowego, a także zwiększenie podskórnej gotowości do śmiechu. Czyli naturalny śmiech stał się u mnie dużo łatwiej dostępną reakcją, wystarczy,  że dziecko do mnie się w autobusie uśmiechnie i już się czuję super. A tak przy okazji jodze śmiechu zawdzięczam wspaniałą pracę z misją, dzięki czemu jeżdżę od 6 lat wzdłuż i wszerz naszego kraju, wszędzie podnosząc ludzi na duchu. Na temat jogi śmiechu napisałem całą książkę „Jogę śmiechu. Drogę do radości” której tytuł najlepiej oddaje o co mi chodzi. Ufam też że między wierszami, między ćwiczeniami przekazuję coś znacznie więcej niż tylko śmiech, który jest sam w sobie wspaniały i potrzebny. Ale o tym to już może na warsztacie porozmawiamy?

Zapraszam z serca
Piotr Bielski

 

Co to jest joga śmiechu?

Joga śmiechu to praktykowana w 106 krajach  metoda budowania zdrowia i optymizmu. Łączymy najlepsze cechy fitnessu, rozrywki i terapii. Zapewniamy wiele potencjalnych korzyści zdrowotnych i psychologicznych - redukcja stresu, wzmacnianie odporności, pobudzanie komórek antyrakowych, inteligencja emocjonalna, stymulowaną dziecięcą radością kreatywność czy wzrost podskórnej gotowości do śmiechu na co dzień. Ponadto oczyszczając nas w miękki sposób z zalegających emocji buduje wewnętrzny spokój jak na porządną jogę przystało.

Warsztaty są  adresowane do wszystkich osób w każdym wieku  szukających przystępnych i metod na odstresowanie się, podniesienie poziomu energii i radości. Nie wymagamy specjalnej sprawności, specjalnego zdrowia, ani doświadczenia w jodze, ważna jest dla nas szczera chęć spróbowania czegoś nowego. Zapoznamy Was z jogą śmiechu w naszym wydaniu, pokazując, że rozwój i joga mogą być przyjemne. Zajęcia przewidują sporą dawkę ruchu, ale kończymy je relaksacją, kierując uwagę ku sercu, tak by poczuć radość nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz.