wstęp
wolny

Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Wielka Włóczęga
Spotkanie z Karolem Frytą o jego czteromiesięcznej wyprawie przez Armenię, Iran i Azerbejdżan do syberyjskiego Magadanu w Rosji. Spotkanie będzie poświęcone spostrzeżeniom i obserwacjom z Wielkiej Włóczęgi, byłego dziennikarza i podróżnika, także tym dotyczącym kondycji społeczności lokalnych, wpływu człowieka na środowisko odwiedzonych przez niego rejonów świata oraz upadających zdobyczy cywilizacji, a także bezwzględności człowieka wobec własnego gatunku oraz natury.
"Nazywam się Karol Fryta, urodziłem się w Łodzi, kawał życia mieszkałem w Malborku, ale osiadłem w Olsztynie. Na co dzień pracuję, jako marketingowiec/pijarowiec/dziennikarz. W 2006 roku, podczas pierwszej podróży na Ukrainę, zakochałem się we Wschodzie i od tamtej pory podróżuję po Rosji i byłych republikach dawnego ZSRR. Serce zostawiłem w Gruzji, choć cały czas puszcza do mnie oko Turkmenistan i środkowoazjatyckie "stany'. Dwa lata temu pierwszy raz odwiedziłem Iran i mogę powiedzieć, że chyba jestem kochliwy, bo ten płomienny romans trwa - wkrótce odwiedzę go trzeci raz."
https://gwarminska.pl/strona/olsztynianin-rusza-na-syberie/


Koncert Ryszarda Bazarnika – Etno Recycling
Autor projektu, Ryszard Bazarnik, zaprasza do dziwnej Filharmonii z niezwykłymi przedmiotami odgrywającymi rolę instrumentów.  To animacja i przygoda z grą na tak dziwnych instrumentach, jak butelki, rury pcv, pudła kartonowe, elementy metalowe oraz inne materiały recyklingowe. Z nich wykonane są instrumenty. Podczas spotkania autor uczy poszczególnych technik wspólnej gry na "instrumentach". Podczas spotkania poszukiwana będzie odpowiedź na pytanie jak to jest być muzykiem, grać razem, słuchać się nawzajem, współgrać, uzupełniać i ... jak się okaże, że filozofia wykonywania muzyki dziwnie bliska jest filozofii twórczego bycia i działania w codziennych sferach życia.
Przedmiotom, które uznajemy za śmieci dajemy drugie artystyczne życie, promując ideę "ekologicznej reinkarnacji": "Nie ma śmieci, są przedmioty do wykorzystania"