(WYDARZENIE PRZENIESIONE na inny termin)

Konkurs "O Różę Małego Księcia" organizowany jest w trzech kategoriach wiekowych: 1) szkoły podstawowe kl. I-III, 2) szkoły podstawowe kl. IV-VI, 3), szkoły podstawowe kl. VII-VIII oraz w dwóch kategoriach gatunkowych: poezja i proza.

W tym roku na konkurs wpłynęło 65 prac: 45 utworów prozatorskich i 20 zestawów poezji (każdy uczestnik tej kategorii zobowiązany był do wysłania pięciu wierszy). Jedna z uczestniczek wzięła udział w dwóch kategoriach gatunkowych. Najwięcej prac, bo aż 31, mamy w kat. IV-VI, w kat. I-III – 19 prac, a w kat. VII-VIII – 14 prac.

W piątek jurorzy ustalą werdykt konkursu. W tym roku prace oceniają: dr hab. Joanna Chłosta-Zielonka (literaturoznawczyni), Alicja Bykowska-Salczyńska (poetka) oraz Grzegorz Kasdepke, prozaik, autor literatury dziecięcej. Wydarzenie finałowe z rozdaniem nagród laureatom konkursu odbędzie się 21 marca 2020 roku w Spichlerzu (ul. Piastowska 13). Oprócz nagród książkowych oraz czytników e-book, młodzi literaci otrzymają nagrodę specjalną - indywidualne konsultacje z Grzegorzem Kasdepke!

Podczas wydarzenia finałowego usłyszymy też wyróżnione utwory konkursowe w interpretacji uczniów studium aktorskiego działającego przy Teatrze im. Stefana Jaracza, dlatego do udziału w wydarzeniu zapraszamy nie tylko piszące dzieci i młodzież, ale wszystkich miłośników literatury i sztuki. Warto się orientować w nadchodzących trendach literackich i teatralnych.