wstęp
wolny

szczegóły
Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70
infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Scenariusz i reżyseria: Michał Brańka

Produkcja: Piotr Kulczyk

Eunika - imię pochodzenia greckiego, składające się ze słów eu "dobrze" i nike "zwycięstwo"

Niezwykłe widowisko teatralne w wykonaniu aktorów "Sceny Kalejdoskop", oparte na motywach powieści Lewisa Carrolla "Alicja w krainie czarów". Artyści SK podjęli się nie lada wyzwania, a mianowicie przenieśli akcję wyżej wymienionej powieści do świata cyrku.

Tytułowa bohaterka zasypiając przenosi się do fantastycznego świata, gdzie poznaje wiele niezwykłych postaci. Eunika wędruje z widzem prze cyrkowe krainy swojej wyobraźni, napotyka na swojej drodze niesamowite postacie, nieziemskie zwierzęta i inne, wręcz surrealistyczne istoty. Eunika przeżywając niezwykłe przygody coraz bardziej zagłębia się w świecie wyobraźni, który zauroczył ją bez reszty.

Czy Eunika znajdzie drogę do świata realnego, a być może, co ważniejsze, czy będzie chciała do tego świata powrócić?

Oryginalny pomysł oraz dbałość o każdy szczegół zaowocowały powstaniem niezwykle ciekawego spektaklu, który w formie plenerowej nabiera nowych znaczeń. Spektakl "Eunika w krainie cyrku" to nie tylko piękne kostiumy, oryginalne maski, elementy cyrkowe, ale również wyjątkowa muzyka i porywająca akcja, wciągająca widza w wir wydarzeń.

Widowisko plenerowe "Eunika..." nie jest spektaklem tylko dla dzieci lub tylko dla dorosłych. Lewis Carroll w swojej powieści zawarł tak naprawdę dwie książki: dla dorosłych i dla dzieci. Artyści "Sceny Kalejdoskop" dołożyli wszelkich starań aby zachować ten niezwykły przekaz w swoimi spektaklu. "Eunika..." ma nie tylko zachwycać obrazem, dźwiękiem, plastyką ciała, grą aktorów czy efektami specjalnymi, ale przede wszystkim ma uczyć.

Cały program Olsztyńskiego Festitiwalu Teatrów Ulicznych znaduje się 👉 TUTAJ 👈

KRAKOWSKI TEATR ULICZNY SCENA KALEJDOSKOP / SPEKTAKL DLA DZIECI „EUNIKA W KRAINIE CYRKU” / OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH