bilety

(WYDARZENIE PRZENIESIONE)

Muzycy z regionu, znani m.in. z takich formacji jak The Olsten Brothers Band (Piotr Banaszek), Enej (Kuba Czaplejewicz, Piotr Pankowski, Damian Pińkowski, Łukasz Przyborowski), DrySkull (Aleksander "Olas" Ostrowski), Transsexdisco (Krystian Zemanowicz), a także Łukasz Jędrys, we wspólnych improwizacjach.
Garść rokendrola + szczypta polskiej klasyki = muzyczny dżem w sosie własnym!

Piotr Banaszek urodzony 7 stycznia 1980 roku w Olsztynie. Autor muzyki, producent muzyczny, aranżer, multiinstrumentalista, tłumacz filmów. Z wykształcenia fagocista, z zamiłowania poszukiwacz dźwięków. Czasami zdarza mu się śpiewać. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracował z wieloma znakomitymi orkiestrami (m.in. Sinfonia Varsovia), występował pod batutą wielkich dyrygentów (m.in. Jerzy Semkow). Zdobywał laury na konkursach solowych i kameralnych. Ma na swoim koncie liczne występy i nagrania zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Jego dokonania można usłyszeć w radiu i telewizji, w kraju i za granicą. Założyciel i lider zespołu The Olsten Brothers Band. Członek zespołu Ordalia. Grał i tworzył wspólnie z Markiem Piekarczykiem (TSA), Julią Pietruchą, Kacprem Kuszewskim, Kasią Żak, Anną Smołowik, Ryszardem Wolbachem, Dorotą Osińską, Krystyną Świątecką, Martą Andrzejczyk, Aurelią Luśnią,  Damianem Maliszewskim,  Niką Jager i wieloma innymi artystami.
Przy projektach teatralnych współpracował m.in z Grzegorzem Turnuem, Jerzym Satanowskim, Joanną Szczepkowską, Jackiem Bończykiem, Olgą Bończyk i Katarzyną Zielńską.
W radio Planeta FM prowadził audycję "Muzyczny radar Piotra Banaszka", w której propagował muzykę i artystów związanych z Warmią i Mazurami.

Kuba Czaplejewicz – absolwent Olsztyńskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu oraz puzonu. Uczył się na warszawskiej 'bednarskiej' oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Nagrywał z olsztyńskimi SKAUTAMI oraz Łydką Grubasa. Od wielu lat aktywnie na największych polskich scenach muzycznych. Woodstock, Open'air Festiwal, Sopot Festiwal, Opole Festiwal i wiele innych scen zarówno w Polsce jak i za granicą. Od 10 lat puzonista zespołu ENEJ.

Łukasz Jędrys – rocznik 88, songwriter. Zaczynał od muzykowania na ulicy, przez wiele lat zjeżdżając wszystkie większe miasta w kraju. Mieszkańcom Olsztyna znany z letnich występów na olsztyńskiej starówce. Współpracuje ze Studiem Piosenki Teatru Polskiego radia, laureat wielu festiwali piosenki, w tym Grand Prix im. Agnieszki Osieckiej na Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję w Olsztynie. Mimo obracania się w różnych stylistykach wciąż powraca do piosenki z tekstem, na której się wychował i która uosabia dla niego to co najważniejsze.

Aleksander Ostrowski – perkusista,multinstrumentalista. Kompozytor. Aktualnie współpracuje z polskim producentem dryskull-em. Udziela sie jako muzyk sesyjny w calej polsce oraz za granica. Współpracował z takimi artystami jak ,Kangaroz,Enej,Transsexdisco,Marek Piekarczyk,Chassis, Kuśka Brothers. Na codzień zajmuje sie również zespolem coverowym w ktorym śpiewa i gra na perkusji. Od dłuższego czasu zajmuje się edukacja o profilu perkusyjnym i nie tylko. W ramach Desantu Kultury ,prowadzil zajecia pod nazwą Muzyczna Fabryka,gdzie uczyl sztuki aranżacji młodych (i nie tylko) adeptów sztuki muzycznej. Na swoim koncie ma tez nagrody. Jedna z nich jest nagroda ufundowana przed srodowiska twórcze w Olsztynie o nazwie Talent Roku.

Piotr Pankowski – gitarzysta, wokalista, producent muzyczny. Gitarzysta olsztyńskiego zespołu Enej. Wcześniej związany z grupami Transsexdisco, Berkut, Klaymen.

Damian Pińkowski – rocznik '88, przygodę z muzyką zaczął w PSM I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie. Kolejnym etapem edukacji była PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wydział jazzu. W tym okresie miał okazję muzykować ze Zbyszkiem Namysłowski, Łukaszem Zagrobelnym, chórem Sound and Grace i wieloma innymi. Prawie od początku pobytu w Warszawie jest członkiem zespołu  Imagination Quartet. Przez te lata udało im się wydać dwa krążki. Od roku 2014 mieszka w Olsztynie i gra w zespole Enej.

Łukasz Przyborowski – trębacz, absolwent olsztyńskiej szkoły muzycznej oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od wielu lat aktywnie działa na olsztyńskiej i ogólnopolskiej scenie muzycznej, należał do kilku lokalnych formacji, jednocześnie biorąc udział w wielu sesjach nagraniowych takich artystów, jak choćby Romantycy Lekkich Obyczajów, czy Łydka Grubasa. Od niemal 10 lat na stałe gra w zespole ENEJ.

Krystian Zemanowicz – entuzjasta gitary basowej, współpracował z Markiem Piekarczykiem oraz takimi zespołami jak Kangaroz, Enej, Łydka Grubasa, Harlem, Backward Runners, Shantaż, współtworzył takie zespoły jak Organoleptic Trio i Klaymen. Obecnie jest współtwórcą zespołu Transsexdisco oraz gra w zespole LOKA.