szczegóły

„Dom z moich snów” to opowieść o naszej własnej przestrzeni, codziennych sprawach, ukazanych w sposób nieoczywisty. Obserwujemy parę, niegdyś pełną pięknych wzajemnych uczuć, dziś coraz bardziej względem siebie obojętną. Wydarzy się jednak coś, co zmieni ten stan. Tak zacznie się nowy etap w ich relacji. Będzie to podróż poprzez wspomnienia, powolne odkrywanie samych siebie oraz rozumienie wszystkiego, co początkowo wydawać się mogło dziwaczne.
Mozaika życia, ułożona w prosty i zabawny sposób. Galeria różnorodnych, często zabawnych postaci w historii skierowanej do całych rodzin.
Naszym celem jest tworzenie spektakli bez granic. Po raz pierwszy połączymy teatr pantomimy z teatrem maski. W teatralnej pracy odnajdujemy język, który wykracza poza słowa. Język, który dostarcza rozrywki ale też ekscytuje. Dlatego polegamy głównie na teatrze pantomimy i gestów, w którym maski służyć będą jako łącznik do świata, poezji i obrazu. Ekspresyjne, precyzyjne, pełne życia - uchylają drzwi wyobraźni i przenoszą nas do świata, w którym wszystko jest możliwe. Działania aktorskie, zawierają elementy improwizacji, dając możliwość bezpośredniej interakcji z publicznością i angażowania jej do wykreowanego przez aktorów świata.
Bartłomiej Ostapczuk

Scenariusz, reżyseria: Bartłomiej Ostapczuk

Muzyka: Maja Pietraszweska-Koper

Scenografia: Sławomir Szondelmajer

Projekt i wykonanie masek: Michał Lach
Występują: Paulina Staniaszek/ Aleksandra Batko, Renata Birska / Maja Rękawek, Gabriela Całun, Maciej Jan Kraśniewski.

Cały program Olsztyńskiego Festitiwalu Teatrów Ulicznych znaduje się 👉 TUTAJ 👈

TEATR MIMO / „DOM Z MOICH SNÓW” / OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH