wstęp
wolny

Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Kto płaci za tanie mięso? Ukryte koszty przemysłowej hodowli zwierząt.

W hodowli przemysłowej zwierzę jest w pełni uprzedmiotowione, jego dobrostan i potrzeby są mniej ważne niż produkt końcowy - tanie mięso. Co jednak dzieje się z ludźmi? Jaką rolę odgrywa pracownik zaprzęgnięty w system produkcji przemysłowej? Kto i dlaczego decyduje się na pracę w masowych ubojniach? Szukając odpowiedzi na te i inne pytania Ilona Rabizo zatrudniła się w jednej z ubojni drobiu. Wyniki swoich badań zawarła w książce “W kieracie ubojni”.

Spotkanie z autorką będzie składać się z dwóch części. W pierwszej skupimy się na zagadnieniach związanych  z wyzyskiem pracowników oraz szkodliwością pracy w masowych ubojniach. W drugiej natomiast usłyszymy o obecnym problemie sąsiedztwie przemysłowej hodowli zwierząt, który stał się przyczyną wybuchu setek protestów na wsiach w całej w Polsce.

Ilona Rabizo jest zaangażowana w ruch animalistycznych od ponad 10 lat, jest współzałożycielką i wiceprezeską Stowarzyszenia Otwarte Klatki, autorką książki “W kieracie ubojni”, w ramach Koalicji Społecznej Stop Fermom Przemysłowym współpracuje z lokalnymi społecznościami walczącymi z przemysłową hodowlą zwierząt.