wstęp
wolny

Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70

facebook wydrukuj zgłoś błąd

"Cerber to fascynujące połączenie różnych odmian ciężkiego grania – jak sludge, stoner, groove metal, doom, metalcore czy nawet black metal w jego bardziej awangardowej postaci – z tropami literackimi, mitologią z różnych stron świata, obłąkańczymi wizjami i  klimatem jakby żywcem wyjętym z ambitnego, psychodelicznego horroru"
Marek Świrkowicz, Teraz Rock


CERBER to bicz na nijakość. Ten niesamowicie oryginalny, łączący hardcore'ową brutalność z pięknem alternatywy zespół został przyzwany na śmiertelny świat za sprawą dziwnego, posępnego bytu. Z ciemnych i wilgotnych piwnic kalekiego miasteczka wyrosła abominacja, która nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego. Kreatorem tego przedziwnego konceptu jest Mateusz 'Wiśnia' Wiszniewski, dla którego chodzenie przetartymi ścieżkami jest niczym potwarz. Konsekwentnie od 2010 roku buduje świadomość, gromadzi kompanów i uzbraja się na wojnę ze światem. CERBER wraz z nim obecnie napędzają: najcięższe kopyto Warmii - Szymon 'Smoluch' Lachowicz oraz szaman dolnego pasma – Aleksander 'Alex' Chodkowski.
CERBER ma na swoim koncie dwa pełnometrażowe wydawnictwa – "Lust For Suffering" z 2015 roku oraz 'Śmiara' z 2018. Oba zebrały świetne recenzje w najbardziej prestiżowych czasopismach muzycznych takich jak Teraz Rock, Mystic Art, Magazyn Gitarzysta, Pasażer, Metal Hammer i wiele innych. Zespół od 2010 roku zagrał około 300 koncertów i wciąż pragnie więcej. CERBER ma za sobą kilka tras koncertowych – Polska, Czechy, Litwa, Węgry. 27 kwietnia zwieńczył prawie 2-letni cykl o nazwie 'DYSKOMFORT'. Zaowocował on rewelacyjnym nagraniem video, które można obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube grupy. Obrzydliwa bestia miała okazje wielokrotnie dzielić scenę z takimi tuzami gatunku jak Decapitated, Jinjer, Vader, Dezerter, Sceptic, Obscure Sphinx, Christ Agony i wieloma innymi.
Obecnie zespół przygotowuje się do nagrania najnowszej płyty zatytułowanej "TRESURA", której wydanie planowane jest na rok 2020. Dwa premierowe utwory "Długi Moment Ulgi" oraz "Brud/Zenit" można usłyszeć na wspomnianym nagraniu video z ostatniego koncertu trasy "DYSKOMFORT". 6 lipca CERBER zagrzmi na 21 Motopikniku w Komarówce Podlaskiej obok potężnych Vader i Dezerter. Będzie to największy koncert w historii CEREBR. A to dopiero początek. Początek zarazy, która zaleje wasze uszy, oczy oraz umysły. CERBER to diabelski bat, który smaga boleśnie. Jeżeli to stwierdzenie wywołuje u ciebie drwiacy uśmieszek - przyjdź na koncert, aby zobaczyć jak bardzo się mylisz.

CERBER tworzą:
Wiśnia – gitara/wokal
Alex – bas/wokal
Smoluch – bębny


Zin – forma kontrkulturowego aktywizmu. Wyzwania współczesnej alternatywy, od testamentu metalowca po ekologiczny anty-kapitalizm. Wystawa i warsztaty tworzenia zinów i szablonów, nowy numer olsztyńskiej Papierówki, koncerty zespołów Cerber, Janusz Reichel & RHL Ansambl, Pulse Generation, dyskusje.


 Rozkład jazdy ZINFEST:

21.11. (CZ) g. 18:00 – PAPIERÓWKA VOL. 6
22.11. (PT) g. 17:00 – WYSTAWA "DIY OR DIE!"
22.11. (PT) g. 18:00 – DYSKUSJA PT. "TESTAMENT METALOWCA"
22.11. (PT) g. 20:00 – KONCERT ZESPOŁU CERBER
23.11. (SB) g. 15:00 – WARSZTATY "WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE SĄ PORONIONE - KOPIOWANIE MILE WIDZIANE"
23.11. (SB) g. 17:00 – SPOTKANIE Z TWÓRCĄ FANZINA XIDEALNY MOMENTX (VEGAN/STRAIGHT EDGE)
23.11. (SB) g. 18:00 – DYSKUSJA PT. "ARTZINY, LITERATURA I EKOLOGICZNY ANTYKAPITALIZM"
23.11. (SB) g. 20:00 – KONCERT: JANUSZ REICHEL & RHL ANSAMBL, PULSE GENERATION

ZINFEST / KONCERT ZESPOŁU CERBER