wstęp
wolny

Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Na warsztatach stworzymy wspólnego zina pod hasłem: Testament z Plastiku.

Podobno istniał kiedyś świat, w którym nie było Internetu. Dziś ciężko sobie nawet wyobrazić rzeczywistość, w której po informacje trzeba było sięgać dalej, niż odległość jednego kliku. Zwłaszcza informacje niepokorne i wywrotowe, niedostępne w oficjalnych środkach przekazu. 

Tę rolę spełniały wówczas tzw. fanziny, samodzielnie produkowane i rozpowszechniane papierowe gazetki, alternatywne wobec często fałszywej narracji głównego nurtu. Formalnie eksperymentalne i ideowo bezkompromisowe, uczyły czytelników krytycznego spojrzenia na otaczającą ich kulturę, politykę czy ideologie. 

Podczas wyjątkowego festiwalu ZINfest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza Was do twórczej podróży w czasie, podczas której przywrócimy ducha papierowego buntu, a Wy będziecie mogli zamienić się w niezależnych reaktorów i dziennikarzy! W sobotę 23 listopada specjalnie dla Was organizujemy bezpłatne warsztaty pt. „Wszelkie prawa zastrzeżone są poronione – kopiowanie mile widziane”. Wspólnie stworzymy na nich papierowego zina pod hasłem „Testament z plastiku”. Chcemy zastanowić się w nim razem z Wami nad przemijającym (?) światem i nieuchronnie (?) zbliżającą się katastrofą. Być może wspólnie dojdziemy do jakichś wniosków i znajdziemy jakieś odpowiedzi? Sprawmy razem, by nasz zin stał się oddolną, niezależną i nieocenzurowaną odpowiedzią na zatrważającą wizję Testamentu z plastiku!

Wasz głos ma znaczenie. Chcemy go usłyszeć.

Efekty naszej pracy zostaną opublikowane na fejsbukowej stronie wydarzenia ZINfest. Jeśli macie już własne teksty, rysunki czy prace graficzne, którymi chcielibyście podzielić się ze światem – przynieście je koniecznie!

Zapraszamy Was serdecznie. Przyjdźcie i bądźcie z nami.


Zin – forma kontrkulturowego aktywizmu. Wyzwania współczesnej alternatywy, od testamentu metalowca po ekologiczny anty-kapitalizm. Wystawa i warsztaty tworzenia zinów i szablonów, nowy numer olsztyńskiej Papierówki, koncerty zespołów Cerber, Janusz Reichel & RHL Ansambl, Pulse Generation, dyskusje.


 Rozkład jazdy ZINFEST:

21.11. (CZ) g. 18:00 – PAPIERÓWKA VOL. 6
22.11. (PT) g. 17:00 – WYSTAWA "DIY OR DIE!"
22.11. (PT) g. 18:00 – DYSKUSJA PT. "TESTAMENT METALOWCA"
22.11. (PT) g. 20:00 – KONCERT ZESPOŁU CERBER
23.11. (SB) g. 15:00 – WARSZTATY "WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE SĄ PORONIONE - KOPIOWANIE MILE WIDZIANE"
23.11. (SB) g. 17:00 – SPOTKANIE Z TWÓRCĄ FANZINA XIDEALNY MOMENTX (VEGAN/STRAIGHT EDGE)
23.11. (SB) g. 18:00 – DYSKUSJA PT. "ARTZINY, LITERATURA I EKOLOGICZNY ANTYKAPITALIZM"
23.11. (SB) g. 20:00 – KONCERT: JANUSZ REICHEL & RHL ANSAMBL, PULSE GENERATION