wstęp wolny

tartak.mok.olsztyn.pl

współorganizacja
Wydział Nauk Technicznych UWM

Kolejny raz wieczorno-nocna kombinacja fascynującej nauki i wyśmienitej zabawy. Angażujemy zmysły do aktywności znacznie wykraczających poza wycieczkowe zwiedzanie statycznych ekspozycji. Podczas Nocy Muzeów (do północy) w Muzeum Nowoczesności edukacja znajdzie swój interaktywny wymiar pośród niezliczonych stanowisk doświadczalnych i kolekcjonerskich. Kamera termowizyjna, drukarki 3D, maszyna wytrzymałościowa – te i inne urządzenia pojawią się, by przybliżyć zwiedzającym „magię” zjawisk fizycznych i sposoby ich kreatywnego „zaprzęgnięcia” w służbę ludzkości. A wszystko to dzięki pracownikom i studentom Wydziału Nauk Technicznych UWM. Zaś wśród kolekcji zobaczymy fonograficzne cudeńka Jerzego Jabłońskiego czy „więzienne” zbiory Jacka Moczulskiego. Będziemy też świadkami światowej prapremiery nowej książki „Zalew Wiślany” niestrudzonego propagatora regionalnego piękna, Wojciecha Kujawskiego.

NOC MUZEÓW