bilety

gospelrain.pl
natalianiemen.pl

facebook.com/warsztatygospelolsztyn

Olsztyńskie Warsztaty Gospel od lat cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Olsztyna, choć nie tylko. Na stałe wpisały się już w kalendarz lokalnych wydarzeń kulturalnych. Wieczorem wystąpi grupa Gospel Rain oraz chór złożony z uczestników warsztatów, zarówno dorosłych, jak i dzieci z Gospel Kids. Gościem specjalnym i główną solistką Koncertu Finałowego będzie natomiast Natalia Niemen. Zapowiada się szczególny występ. W tym roku przypada bowiem 80. rocznica urodzin ojca Natalii, Czesława Niemena.

Gospel Rain
Kilkudziesięcioosobowy zespół, charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. To formacja o niezwykłej energii i spontaniczności, która objawia się autentycznym, żywym kontaktem z publicznością. To jedna z najstarszych grup muzycznych w Polsce, stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji. W 2016 roku świętowała swój jubileusz 25-lecia istnienia. Założycielem i liderem jest Grzegorz Głuch - kompozytor, aranżer, wokalista, jeden z najbardziej znanych animatorów środowiska muzyki gospel. Zespół sięga do wielu źródeł i inspiracji muzycznych. Jego twórczość jest fuzją muzyki gospel, praise&worship, soul, a także owocem fascynacji nowymi brzmieniami. Specyficzne i rozpoznawalne brzmienie Gospel Rain opiera się na pięknych aranżacjach chóru, dynamice zespołu instrumentalnego oraz dużej różnorodności stylistycznej piosenek.

Natalia Niemen
Wokalistka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana od najmłodszych lat. Jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym, artystka inspiruje się starym rhythm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych w dzisiejszej polskiej muzyce.

Szczegóły weekendowych warsztatów gospel TUTAJ

Wydarzenie dofinansowane ze środków Gminy Olsztyn.