wolny.

szczegóły

Jezioro Długie to obowiązkowy punkt olsztyńskich ekskursji. Tworzy uniwersalną przestrzeń, w której spotykają się i refleksyjni relaksowicze, i temperamentni wyczynowcy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spotkali się również miłośnicy sztuki. Spacerowa promenada powiedzie młodych i starych wprost w objęcia twórczych warsztatów, koncertów i spektakli. W tym być może najbardziej malowniczym zakątku miasta sztuka i natura stanowią nader udany mariaż.

Etno-folkowe fale rozbiją się o brzegi jeziora Długiego, niosąc opowieści dla dzieci z muzyką na żywo, warsztaty tkackie, potańcówkę z tanecznymi animacjami, drzewną wystawę i koncert Kapeli Maliszów.

Program:
1.Opowieści Katarzyny Jackowskiej-Enemuo – to zabawa dla dzieci szkolnych, ale też dla dorosłych. Muzyka na żywo, gry tańce, zabawy i piękne pieśni tworzące opowieść. Na pewno dla otwartych dzieci szkolnych, które nie boją się same tworzyć historii, dla dzieci lubiących śpiewać, o zainteresowaniach literackich, dla dzieci lubiących tańczyć. Dla dorosłych, którzy lubią spędzać czas z młodszymi, są kreatywni i lubią lekko ludowy/etniczny klimat muzyczny, lubią poskakać i potańczyć. Może być dla dzieci z rodzinami, koncerto-warsztaty mogą być traktowane jako warsztaty rodzinne.

2.Warsztaty tkackie Anny Bałdygi – babka przyjeżdża z warsztatem tkackim (z krosnem), będzie miała też mini ramki tkackie, na których będzie pokazywać jak utkać drobne elementy. Warsztaty przeznaczone dla starszych dzieci i dla dorosłych. Przeznaczone dla ludzi zainteresowanych rękodziełem, lubiących twórczo spędzać czas. Może być dla rodzin ze starszymi dziećmi. Na warsztacie będą pokazane same podstawy i będzie to krótka forma – działasz i idziesz dalej.

3.Bogumiła i Piotr Zgorzelscy – mini warsztaty taneczne – animacje taneczne w stylu folkowym. Wieczorem odbędzie się potańcówka, przy koncercie Kapeli Maliszów. Potańcówka będzie raczej dla dorosłych, albo dorosłych ze starszymi dziećmi. Podczas koncertu tancerze -  będą animować drobne zabawy taneczne. Warsztaty przeznaczone dla wszystkich, którzy lubią dobrze się bawić, zarówno dla potrafiących tańczyć, jak i dla tych początkujących. Każdy będzie mógł dołączyć do zabawy.

4.Kapela Maliszów to rodzinna kapela, która interpretuje w bardzo ciekawy sposób tradycyjne pieśni i melodie. Jest to koncert przeznaczony raczej dla dorosłych (lub dorosłych ze starszymi dziećmi), którzy lubią muzykę tradycyjną, ale też takich, którzy po prostu chcą spędzić miło czas przy nietypowych brzmieniach, odkryć nowy rodzaj muzyki, którego nie słuchamy na co dzień. Muzyka Maliszów idealnie wpisuje się w miejsce, w którym odbędzie się koncert – polankę przy kładce nad Jeziorem Długim. Muzyka zespołu zachęca zarówno do tańca, jak i do spokojnego „kocykowo-leżakowego” słuchania.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tu nas znajdziecie

ALE SZTUKA! NAD DŁUGIM!: ALE ETNO