szczegóły

Pod maszt dowieziemy wam retro kino familijne przy Trzepaku, warsztaty foto z Mateuszem Kopaczem, permakulturowy warsztat tworzenia ogródka miejskiego Agnieszki Maliny Pszonak, warsztaty architektoniczno-urbanistyczne z Projektem MiastoWY oraz zabawę w abstrakcję w ramach Akademii Młodych Twórców!

Pomidory i bazylia na balkonie, dżdżownice w kompoście, pachnąca życiem gleba, zdrowe warzywa na talerzu – o tym i wielu innych tematach porozmawiamy na permakulturowym warsztacie tworzenia ogródka miejskiego.
Ogród permakulturowy to ogród, w którym na zasadzie obserwacji i naśladownictwa natury stosujemy ekologiczne rozwiązania przynoszące trwałe korzyści dla gleby oraz jakości i wartości odżywczych uprawianych roślin. Permakultura pokazuje nam wiele rozwiązań projektowych ułatwiających pracę w ogrodzie, począwszy od świadomego wykorzystania wiedzy o kierunku poruszania się słońca względem naszych upraw czy ukształtowania terenu na którym się znajdują aż po zastosowanie naturalnych nawozów, które sami możemy wyprodukować czy sposobach redukcji chwastów i oszczędności wody w ogrodzie.
Permakultura jest również holistycznym systemem ekologicznego sposobu funkcjonowania człowieka, którego fundamentalnymi prawami są:
• dbałość o Ziemię,
• dbałość o Ludzi,
• sprawiedliwe dzielenie się dobrami.
W ramach warsztatów zbudujemy grządki skrzyniowe, a doświadczenie o tym jak przygotować je prawidłowo, każdy z uczestników będzie mógł wykorzystać we własnych uprawach balkonowych lub w swoim ogródku. Z najmłodszymi uczestnikami warsztatu porozmawiamy o nasionach oraz stworzymy kule nasienne wspomagające kiełkowanie i wzrost roślin.

Zapraszamy całe rodziny!

UWAGA: Projekt nie jest skierowany do grup zorganizowanych.

1.08 CZ – Warsztaty architektoniczno-urbanistyczne z Projektem MiastoWY

2.08 PT – Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic: bawimy się w abstrakcję