wolny.

szczegóły

Nabieramy prędkości, emitując kulturowe feromony od Szpitala Miejskiego po pływalnię UWM! Filmowy Trzepak Rządzi, warsztat tworzenia ogródka miejskiego z Agnieszką Maliną Pszonak, harce literacko-plastyczne oraz postimpresjonizm: w poszukiwaniu własnego stylu!

Permakulturowy warsztat tworzenia ogródka miejskiego

Pomidory i bazylia na balkonie, dżdżownice w kompoście, pachnąca życiem gleba, zdrowe warzywa na talerzu – o tym i wielu innych tematach porozmawiamy na permakulturowym warsztacie tworzenia ogródka miejskiego.Ogród permakulturowy to ogród, w którym na zasadzie obserwacji i naśladownictwa natury stosujemy ekologiczne rozwiązania przynoszące trwałe korzyści dla gleby oraz  jakości i wartości odżywczych uprawianych roślin. Permakultura pokazuje nam wiele rozwiązań projektowych ułatwiających pracę w ogrodzie, począwszy od świadomego wykorzystania wiedzy o kierunku poruszania się słońca względem naszych upraw czy ukształtowania terenu na którym się znajdują aż po zastosowanie naturalnych nawozów, które sami możemy wyprodukować czy sposobach redukcji chwastów i oszczędności wody w ogrodzie.

Permakultura jest również holistycznym systemem ekologicznego sposobu funkcjonowania człowieka, którego fundamentalnymi prawami są:

• dbałość o Ziemię,
  • dbałość o Ludzi,
  • sprawiedliwe dzielenie się dobrami.

W ramach warsztatów zbudujemy grządki skrzyniowe, a doświadczenie o tym jak przygotować je prawidłowo, każdy z uczestników będzie mógł wykorzystać we własnych uprawach balkonowych lub w swoim ogródku. Z najmłodszymi uczestnikami warsztatu porozmawiamy o nasionach oraz stworzymy kule nasienne wspomagające kiełkowanie i wzrost roślin.

#AUTOBUSKULTURY NA PODGRODZIU! Zobacz, co robimy w tym tygodniu!

11.07 CZ – Harce literacko-plastyczne

12.07 PT – Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic.

#AUTOBUSKULTURY NA PODGRODZIU: OGRÓDEK MIEJSKI