wolny.

szczegóły

Nabieramy prędkości, emitując kulturowe feromony od Szpitala Miejskiego po pływalnię UWM! Filmowy Trzepak Rządzi, warsztat tworzenia ogródka miejskiego z Agnieszką Maliną Pszonak, harce literacko-plastyczne oraz postimpresjonizm: w poszukiwaniu własnego stylu!

TRZEPAK RZĄDZI! ZAPOMNIANE GRY I ZABAWY PODWÓRKOWE
Wskrzeszamy gry oraz zapomniane zabawy naszych rodziców i dziadków, gdy świat kręcił się wokół trzepaka. Świat analogu może wchłonąć lepiej niż niejeden wirtualny poziom platformówy.
Zapraszamy całe rodziny na otwarte warsztaty podwórkowe, podczas których odkurzymy gry oraz zabawy naszych rodziców i dziadków.
Cykl pt.”Trzepak rządzi” to spotkania, których głównym celem jest zachowanie przy życiu i upowszechnianie dawnych zabaw i gier podwórkowych stanowiących nieformalną, a przez to bliską i autentyczną część naszej kultury. Przywołując zapomniane gry, zabawy i tradycję wspólnego spędzania czasu, chcemy zachęcić do zainteresowania obyczajami naszego regionu, obudzić wspomnienia z dzieciństwa, które mogą stanowić pierwszy krok na drodze integracji społecznej. Pragniemy również promować  ideę spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Zapraszamy całe rodziny!

#AUTOBUSKULTURY NA PODGRODZIU! Zobacz, co robimy w tym tygodniu!

8.07 PN – Trzepak Rządzi / projekcja filmowa

9.07 WT – Harce literacko - plastyczne

10.07 ŚR – Agnieszka Malina Pszonak: permakulturowy warsztat tworzenia ogródka miejskiego

11.07 CZ – Harce literacko-plastyczne

12.07 PT – Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic: postimpresjonizm – w poszukiwaniu własnego stylu

UWAGA: Projekt nie jest skierowany do grup zorganizowanych.