wolny.

szczegóły

Z piskiem opon parkujemy na Starym Mieście, rozładowując artystyczne rekwizyty magii. Na dobry początek: Trzepak Rządzi z kinem plenerowym, Ola Rajska z warsztatami storytellingu, warsztaty teatralne z Białym Teatrem, Paweł Szymański z Akademią Bluesa i ekspresjonizm w Akademii Młodych Twórców!

TRZEPAK RZĄDZI! ZAPOMNIANE GRY I ZABAWY PODWÓRKOWE
Wskrzeszamy gry oraz zapomniane zabawy naszych rodziców i dziadków, gdy świat kręcił się wokół trzepaka. Świat analogu może wchłonąć lepiej niż niejeden wirtualny poziom platformówy.
Zapraszamy całe rodziny na otwarte warsztaty podwórkowe, podczas których odkurzymy gry oraz zabawy naszych rodziców i dziadków.
Cykl pt.”Trzepak rządzi” to spotkania, których głównym celem jest zachowanie przy życiu i upowszechnianie dawnych zabaw i gier podwórkowych stanowiących nieformalną, a przez to bliską i autentyczną część naszej kultury. Przywołując zapomniane gry, zabawy i tradycję wspólnego spędzania czasu, chcemy zachęcić do zainteresowania obyczajami naszego regionu, obudzić wspomnienia z dzieciństwa, które mogą stanowić pierwszy krok na drodze integracji społecznej. Pragniemy również promować  ideę spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Zapraszamy całe rodziny!

#AUTOBUSKULTURY NA PODZAMCZU. Zobacz, co robimy w tym tygodniu!

2.07 WT –  Ola Rajska z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: warsztaty storytellingu

3.07 ŚR – Biały Teatr: warsztaty teatralne

4.07 CZ – Paweł Szymański: Akademia Bluesa

5.07 PT – Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic. Cykl Malowanie w plenerze: Ekspresjonizm, czyli jak pokazać emocje za pomocą obrazu?

UWAGA: Projekt nie jest skierowany do grup zorganizowanych.

#AUTOBUSKULTURY NA PODZAMCZU: TRZEPAK RZĄDZI!