wolny.

szczegóły

Z piskiem opon parkujemy na Starym Mieście, rozładowując artystyczne rekwizyty magii.  Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic to cykl warsztatów, przedstawiających najważniejsze kierunki sztuki nowej. Naszą podróż zaczniemy od ekspresjonistycznych poszukiwań, żeby krętą drogą przez kanciaste labirynty kubizmu, organiczne i nieorganiczne szlaki abstrakcji dojść do ostrego, dadaistycznego zakrętu i zadać sobie pytanie, czym w ogóle jest sztuka? Udowodnimy, że twórczość ma niejedno oblicze i spróbujemy zrozumieć, dlaczego coś, co z pozoru wydaje się proste-wielką sztuką jest!

Postimpresjonizm – w poszukiwaniu własnego stylu
Impresjonizm to najpopularniejszy kierunek w sztuce na świcie, a postimpresjonizm? Czym się różni poza faktem, że był POST? Zamienimy się w artystów przełomu XIX i XX wieku i sprawdzimy, jak to się stało, że malarstwo wkroczyło w zupełnie nowe czasy.

Zapraszamy dzieci od 7 roku życia.

#AUTOBUSKULTURY NA PODZAMCZU: AKADEMIA MŁODYCH TWÓRCÓW