wolny.

szczegóły

Z piskiem opon parkujemy na Starym Mieście, rozładowując artystyczne rekwizyty magii. Na dobry początek: Trzepak Rządzi z kinem plenerowym, Ola Rajska z warsztatami storytellingu, warsztaty teatralne z Białym Teatrem, Paweł Szymański z Akademią Bluesa i ekspresjonizm w Akademii Młodych Twórców!

W  ŚWIECIE KAMISHIBAI
Podczas warsztatów, wraz z Białym Teatrem, młodzi teatromani odkryją sztukę tworzenia teatru ilustracji i opowieści – kamishibai, opartą na warmińskich klechdach i legendach.
Kamishibai (jap. kami– papier, shibai– sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę– na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych– w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Biały Teatr powstał w lutym 2003 roku, działa pod skrzydłami Stowarzyszenia Scena Babel. Poza działalnością artystyczną, zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży w zakresie teatru. Aktorzy spotkali się w Olsztyńskim Teatrze Rapsodycznym Krystyny Spikert, gdzie poznali postać Mieczysława Kotlarczyka i historię jego teatru słowa. W ten sposób słowo stało się dla nich źródłem inspiracji twórczej i motywem do stworzenia własnej wizji i własnego stylu. Od kilku lat aktorki Teatru, zafascynowane formą teatru kamishibai, tworzą spektakle w tej konwencji, prowadzą warsztaty dla dzieci i nauczycieli oraz przygotowują spektakularne, plenerowe widowisko Warmiński Kamishibai, rozmiary parawanu wyniosą 2/4m. Zapraszamy dzieci od 8 roku życiA.

Zobacz, co jeszcze zaplanowaliśmy w tym tygodniu!

3.07 ŚR – Biały Teatr: warsztaty teatralne

4.07 CZ – Paweł Szymański: Akademia Bluesa

5.07 PT – Akademia Młodych Twórców.

UWAGA: Projekt nie jest skierowany do grup zorganizowanych.

#AUTOBUSKULTURY NA PODZAMCZU: W ŚWIECIE KAMISHIBAI