szczegóły

Nie mogło nas zabraknąć za torami, ziemi ekscentryków i pisarzy! Tu Trzepak rządzi w filmowym wydaniu retro, warsztaty tworzenia opowieści z Katarzyną Enemuo, działania z Białym Teatrem, unikatowe warsztaty foto Mateusza Kopacza oraz stawanie się fowistycznym obrazem!

Zapraszamy na cykl warsztatów, przedstawiających najważniejsze kierunki sztuki nowej. Naszą podróż zaczniemy od ekspresjonistycznych poszukiwań, żeby krętą drogą przez kanciaste labirynty kubizmu, organiczne i nieorganiczne szlaki abstrakcji dojść do ostrego, dadaistycznego zakrętu i zadać sobie pytanie czym w ogóle jest sztuka? Udowodnimy, że twórczość ma niejedno oblicze i spróbujemy zrozumieć, dlaczego coś co z pozoru wydaje się proste - wielką sztuką jest!
Fowizm – stajemy się obrazem
Czy niebo może być zielone, a drzewa różowe? Otóż tak! Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni. Podczas warsztatów stworzymy duże fowistyczne dzieło i spróbujemy wejść do jego wnętrza!

UWAGA: Projekt nie jest skierowany do grup zorganizowanych.

#AUTOBUSKULTURY NA ZATORZU: AKADEMIA MŁODYCH TWÓRCÓW