wolny.

szczegóły

Spotkanie upamiętniające twórczość Marii Zientary--Malewskiej – postaci założycielskiej dla olsztyńskiej literatury, połączone z odsłonięciem jednego z utworów poetki w Galerii Jednego Wiersza. Prowadzenie: Ewa Zdrojkowska.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie

Pracownia Baśni i Legend: Maria Zientara-Malewska. Spotkanie wspomnieniowe

Każda społeczność ma naturalną potrzebę „zakorzenienia się” w swojej małej ojczyźnie. Tożsamość regionalna jest niezbędna, aby móc kultywować lokalną tradycję oraz formułować przyszłość kulturalną. Miejska Biblioteka Publiczna swoimi działaniami stara się tworzyć przestrzeń w Olsztynie, która umożliwi mieszkańcom zgłębienie historii Krainy Tysiąca Jezior.

Projekt Pracownia Baśni i Legend jest właśnie odpowiedzią na zainteresowanie lokalnej społeczności na słowo pisane, w którym wciąż żywy jest duch regionu. Doskonale wpisuje się również w obchody rocznic upamiętniających twórczość najwybitniejszych postaci związanych z kulturą Warmii i Mazur.

Jednym z zaplanowanych wydarzeń jest spotkanie wspomnieniowe poświęcone życiu i twórczości Marii Zientary-Malewskiej, które odbędzie się 25 lipca o godz. 17.00 w Pracowni Literackiej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Rodziewiczówny 3). Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie kolejna odsłona Galerii Jednego Wiersza. Tym razem zapraszamy do wspólnego pochylenia się nad tekstem Marii Zientary-Malewskiej. Gościem specjalnym spotkania będzie Maria Surynowicz, bratanica artystki, a rozmowę poprowadzi Ewa Zdrojkowska.

Więcej informacji na temat Pracowni Baśni i Legend oraz spotkania dostępnych jest na stronie: www.mbp.olsztyn.pl.

Dofinansowano ze środków Samorządu Miasta Olsztyna.