wstęp
bezpłatnie

szczegóły
Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Zapraszamy na kolejną odsłonę plenerowej imprezy z muzyką elektroniczną organizowaną pod szyldem Local Warming! Dwie sceny, live acty uznanych gwiazd sceny klubowej i tanecznej, sety didżejskie artystów lokalnych i ze sceny ogólnopolskiej – już  3 sierpnia w Parku Centralnym!
👉 WARMING STAGE to plenerowa zabawa do elektronicznych występów na żywo. Tańczymy w Parku na tyłach Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3b.
👉 LOCAL STAGE to sety didżejskie w industrialnym klimacie Zajezdni Trolejbusowej przy ul. Knosały.

Na Warming Stage podczas LW w Olsztynie zagrają dla was:

🎤 19:00 Mortal Wombat (live act)

🎤 20:00 ŻAL (live act)

🎤 21:30 Oxford Drama (live act)

🎤 23:00 NOVIKA (live act)

Natomiast na Local Stage zagrają kolejno:

🎧 17:00 Galactic Lutra

🎧 18:30 Pro

🎧 20:00 Bau Li

🎧 21:30 Envee

🎧 23:00 Deeplomatik

🎧 00:30 Mr Lex

Do tego drinki, napoje i foodtrucki.

***

WARMING STAGE

Przed głównymi zmaganiami wieczoru przeprowadzamy obowiązkową rozgrzewkę. Doprowadzeniem waszych lędźwi oraz umysłów do temperatury rozruchowej zajmie się olsztyński duet Mortal Wombat. Paweł Dąbrowski i Janusz Szwarc spotkali się przy łuskaniu powłok elektronowych z atomów gazów szlachetnych w domu kultury Pijana Czapla. Tamże, wraz z innymi producentami muzyki elektronicznej z Olsztyna, zajmowali się produkcją starowarmińskiej potrawy, znanej w całej Polsce jako Dżem z Elektronów, którą to obficie nasmarowują każdą napotkaną kromkę chleba. Od czasu debiutu w ramach tej inicjatywy sporo swojego czasu poświęcają na wyginanie fal dźwiękowych w nieco mniej oczywiste sposoby. W sobotę będziecie mogli usłyszeć premierowe wykonanie ich live actu przygotowanego specjalnie na Local Warming przy Tartaku ✌️

Jedną z gwiazd sceny głównej będzie NOVIKA, czyli od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie klubowej. Novika to wokalistka, która początkowo udzielała się w zespole Futro i u boku Smolika, a solowo zadebiutowała w 2006 roku albumem "Tricks Of Life" nominowanym do Paszportu Polityki. Kolejne płyty: Lovefinder (2010) i album z remixami Mixfinder (2011) zostały nagrodzone Fryderykami w kategorii klubowej🏆 Novika współpracowała też z Marcinem Czubalą (Stay Close / Mobilee 2012) oraz cenionym niemieckim producentem Lovebirds (This Time / Toolroom 2012). W roku 2013 wydała trzeci album – “Heart Times”; dojrzalszy, i najbardziej autorski w jej dorobku. Po kilku wydawnictwach cyfrowych (Ep’ka Novika Collabs, Kind Of Boy z Coccolino, Push The Beat z Rawski & iRobot), w tym roku Novika powróciła z albumem 👉 "Bez Cukru" w barwach wytwórni Warner Music. Płyta jak zwykle powstała przy udziale wielu producentów i gości (Buslav, A_Gim, Baasch, An On Bast). Poprzedziły ją singlowe teledyski: Lekko, Para, Unsafe i Słabości. Chociaż nie gra już jako dj, Novika regularnie występuje wokalnie w klubach w całym kraju w ramach duetu Novika & Lex. Zagrała na najważniejszych polskich festiwalach (Open’er, FreeForm, Audioriver, Selector, Tauron Nowa Muzyka). Od przeszło 15. lat prowadzi również autorskie audycje radiowe. Gościła już na antenach: Radiostacji, Radia Jazz, Radia Bis, Roxy, Czwórka. Od października 217 roku prowadzi Lekkość Bitu w Chilli Zet

Oxford Drama to wrocławski duet, który tworzą Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka. Ich debiutancki album "In Awe" został uznany jednym z najciekawszych debiutów 2015 roku na polskiej scenie. W 2018 zespół powrócił z nowym albumem "Songs" wydanym nakładem ART2 Music. 

O "Songs" pisali między innymi:
Agnieszka Szydłowska (PR Trójka): "10 piosenek, 10 precyzyjnych konstrukcji, w których melancholia cudownie równoważy się energią młodości. Bezpretensjonalnie i bez komplikacji - brawo!"

Bartek Chaciński (Polifonia): "Wrocławski duet potwierdza znany z 'In Awe' talent do pisania bezpretensjonalnych piosenek. Ich długie, miękkie, śpiewne frazy wyraźnie odstają od konkurencji – w większości bardziej nerwowej i myślącej o melodiach w bardziej zrytmizowany sposób. Małgorzata Dryjańska rozwija się tu wokalnie, a nowa muzyka brzmi bardziej organicznie, przynosi więcej partii gitar […]"

Paweł Klimczak (Activist): "Na 'Songs' duet rozwinął skrzydła, stając się pełnoprawnym indie zespołem. Aranżacje są dużo bogatsze i bardziej dynamiczne, a kompozycje i produkcja odsyłają do klasyków popu – zarówno tych starszych ('Seasons' czy 'Party Song'), jak i nowszych ('110', 'Be Kind').”

3 sierpnia Oxford Drama wystąpią w Olsztynie na Warming Stage podczas 👉 Local Warming przy Tartaku ❗😃
Zespół zagra dla was w składzie:
Małgorzata Dryjańska – śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara
Marcin Mrówka – gitara, wokale, perkusja
Anna Pasic – wokale, instrumenty klawiszowe
Jarek Zagrodny – perkusja
Michał Szczepaniec – bas

ŻAL (Jakub Buchner – wokal i gitara / Aleksander Żurowski – elektronika) to duet elektroniczno-wokalno-gitarowy nastawiony na szybki sukces na międzynarodowej scenie muzycznej. Grają sympatyczną taneczno-piosenkową muzykę dobrą do nucenia i stukania nóżką 😎 Wintydżową, taneczną elektronikę rodem z lat 80. okraszają brudnymi gitarowymi solówkami. Muzyka ta przywodzi na myśl takie klasyki jak New Order, Bronski Beat, Massive Attack czy David Bowie. W ich instrumentarium wchodzą: analogowa drummaszyna, monofoniczny analogowy syntezator i pętle nagrane na ciepłych analogowych syntezatorach oraz gitara i wokal.

 

LOCAL STAGE

🎧 Galactic Lutra występuje jako DJ od około 8 lat. Zanim zaczął samodzielnie grywać, wyjeżdżał do Berlina. Obserwował obyczaje tamtejszej sceny i luźnych spotkań w ciasnych klubach. Swoją pierwszą imprezę zagrał w nieistniejącym już Kunsthaus Tacheles. Od początku istnienia festiwalu "Nagle nad Morzem" udzielał się przy jego produkcji. Cykl „Wolne Gramofony”, organizowany w olsztyńskiej Klubogalerii Arte, pozwolił mu odważniej uwierzyć, że publiczność odnajdzie się też w lżejszych spotkaniach przy synthpopie. Od tamtej pory aktywnie uczestniczy w życiu nocnym starego miasta. Organizuje cykl imprez „Gwiezdny Mech”, „Zodiak”, „Disco/Fiasco”. Występuje gościnnie także w innych projektach i festiwalach.
Galactic Lutra jest miłośnikiem kosmosu i ponadczasowości. W jego setach przewijają się nurty takie jak synthpop, nu disco, indietronica oraz italo. Bywa niekonwencjonalny w doborze utworów.

🎧 Jednym z artystów, którzy pojawią się na Local Stage będzie Maciek Prorok AKA Pro. Od 25 lat funkcjonuje jako DJ, który gościł w największych klubach w kraju (Piekarnia, Sfinks, Tam Tam, H2O, Prozac, Eskulap, SQ, Platinium...), a także występował poza jego granicami (Montreal, Bruksela). Jest producentem muzycznym, którego utwory (solo lub jako duet OGH, Mago Dago lub ProBan) pojawiły się na wielu kompilacjach z muzyką klubową (Chillout Flavor; Metaxa – Chill Out Music; Peroni – Made in Italy, również jako autor kompilacji; At the Beach Bols Bar…). Pro to autor i współautor remiksów dla Sistars, Reni Jusis, Natalii Kukulskiej czy Haliny Frąckowiak. Jako promotor klubowy maczał palce w cyklu imprez Organica i był odpowiedzialny za stronę muzyczną klubu Trasa w Warszawie. Do tego współpracował z magazynami Laif i LaifStyle jako recenzent muzyczny oraz był zapraszany do jury podczas wielu konkursów DJskich (m.in. Mistrzostwa Polski DJów, Absolut Hear Me, Bacardi DJ Contest).

🎧 Bau Li to pochodzący z Warmii utalentowany dj i producent. Razem LukeAss tworzą Associated Company - tandem działający od 2006 roku. Zaczynali w olsztyńskich klubach by niedługo trafić za decki w nadmorskich kurortach i rozkręcać letnie parkiety. Brali udział w trasie Era Rhythm Route z MTV i projekcie Urban Wave. Ich energetyczne sety zapadają w pamięć.

🎧 Envee debiutował nakładem wytwórni KAYAX w 2002 roku płytą „Envee i Niewinni Czarodzieje”. O tamtej pory jest aktywny na scenie muzycznej jako muzyk, dj i producent muzyczny. Na krajowym rynku współpracował ściśle m. in. z Fiszem (2006 „Fru!”), Natalią Natu Przybysz (2008 "Maupka Comes Home”), czy Anią Szarmach (2016 „Shades of Love”). Członek składów koncertowych Tworzywa Sztucznego, zespołu Natalii Przybysz i Ani Szarmach (instrumenty klawiszowe, sampler, perkusjonalia). Jako muzyk, realizator, mixer i remixer pracował z takimi artystami jak m.in. Tomasz Stańko, Wojtek Waglewski, Marcin Masecki, Marysia Peszek, Natalia Kukulska, Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Smolik, LariLu, Kayah, Reni Jusis, Novika, Milupa, Monika Brodka, Marysia Sadowska, Chmara Winter, Nightmarks, Michał Milczarek Trio, Komendarek, Tworzywo Sztuczne, Wojtek Mazolewski, Łona i Webber, Catz n Dogz, Xxanaxx, Rysy, Rosalie, Rasmentalizm, Flirtini, Bownik, P.Unity, Natalia Nykiel. Obszerny zbiór remiksów Envee`ego pod tytułem Recipes został wydany na dwupłytowym albumie i winylu przez oficynę Kayax w maju 2008 roku. Jako członek djskiego kolektywu Niewinni Czarodzieje oraz pod własnym pseudonimem odpowiedzialny jest za produkcje publikowane przez takie europejskie wytwórnie jak Fluid Ounce, Compost, Raw Fusion, Heya HiFi, Pulver, Sonar Kollektiv, Gamm, WahWah45’s, Jazz& Milk i inne. Na liście zremixowanych przez niego artystów można znaleźć takie nazwy jak Koop, Steve Reich, Peter Josef, Honeyfeet, Uffe, Slope, S.U.M.O. i inne. Envee to również autor muzyki teatralnej, współpracował z niezależnymi teatrami Usta Usta (m.in. Rzeźnia Lila Róż), Porywacze Ciał (Best of), Polskim Teatrem Tańca (Dancing Hz), Michałem Znanieckim (Innocenti Czarodzieje). Jest autorem muzyki oraz udźwiękowienia dwóch filmów z serii "Muzeum Utracone”. Jego utwory zostały wykorzystane w filmach (Egoiści, Wtorek), w słuchowiskach, reklamach radiowych i telewizyjnych oraz niezależnych undergroundowych produkcjach audiowizualnych. Pracował w radio RDC jako prowadzący autorską audycję muzyczną “Nakamarra” oraz przez rok pełnił obowiązki szefa muzycznego tej stacji. We wrześniu 2011 ukazało się jego EP pt „Kali”, wydane nakładem U Know Me Records. Z wytwórnią współpracuje od wielu lat, realizując bądź mixując materiały innych wykonawców w niej wydajacych. Reprezentuje ją jako dj i artysta. Premiera singla zapowiadającego nowy, długo opracowywany album „Time&Light” miała miejsce we wrześniu 2018 a sam album ukazał się w Polsce 14 grudnia 2018 roku. Premiera światowa miała miejsce 04 stycznia 2019 i odbyła się w sławnym klubie The Room w Tokijskiej dzielnicy Shibuya.

🎧 Sobotni lineup zamykają: Mr. Lex - DJ związany z kolektywem Beats Friendly oraz Deeplomatik - deep housowy czempion wagi ciężkiej.

LOCAL WARMING