wstęp
Wstęp wolny.

szczegóły
Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70

 

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Popularni kameraliści Pro Musica Antiqua pod wodzą prof. Leszka Szarzyńskiego zapraszają na muzyczną podróż śladami gotyckich kościołów i alei wiekowych drzew.

Koncert zespołu Pro Musica Antiqua organizowany jest przy wsparciu Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich jako zadanie pn.: Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur, realizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gustawa Marka Brzezina.

Celem projektu jest powstanie nowej jakości w kulturze regionu Warmii i Mazur. W szeregu przedsięwzięć o charakterze interdyscyplinarnym (spotkania, koncerty i płyta) podkreślana jest wartość spojrzenia syntetycznego, łączącego walory przyrodnicze tej ziemi, jej historyczne budowle, pamiątki po wybitnych ludziach, eksponaty muzealne i sztukę. Szczególną rolę odgrywa w projekcie muzyka wielkich kompozytorów z całego świata, która – jak już wskazują wcześniejsze, wieloletnie doświadczenia autorów projektu – w wyjątkowy sposób pomaga łączyć ze sobą wymienione dziedziny w rozmaitych konfiguracjach.

Zespół wystąpi w składzie:
Leszek Szarzyński – flet
Jerzy Szafrański – obój, rożek angielski
Agnieszka Panasiuk – fortepian
Paweł Panasiuk – wiolonczela
Ewa Alchimowicz-Wójcik – sopran
Grzegorz Kołodziej – bas-baryton

 

Koncert organizowany jest przy wsparciu Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich jako zadanie pn.: „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur” zrealizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

PRO MUSICA ANTIQUA