wstęp
Wstęp wolny.

szczegóły
Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70
infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Poezja rockowa i dekonstrukcja klasyki. Plateau kłania się staremu mistrzowi, ubierając evergreeny Grechuty w nowe aranżacyjne szaty. Grali na Woodstocku, w Filharmonii Narodowej i Piwnicy pod Baranami. Pora na Scenę Staromiejską pod niebem!

Plateau mają na koncie pięć płyt, współpracowali z nimi m.in. Martyna Jakubowicz, Renata Przemyk, Wojciech Waglewski, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy) i Lech Janerka.  Oprócz utworów Grechuty zespół zaprezentuje autorski repertuar (m. in. przeboje „Niebezpiecznie piękny świt”, „Nic nie pachnie jak Ty”), a także utwory Marka Jackowskiego – założyciela legendarnego Maanamu, który występował z Plateau przez ostatnie 2,5 roku swojego życia.


STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA
Wiadomo, Stare Miasto to wizytówka stolicy Warmii. Dlatego bez skrupułów odbieramy je świątyniom pieniądza, przywracając należny sercu Olsztyna kulturowy puls. W lipcu i sierpniu, cyklem cotygodniowych koncertów na Scenie Staromiejskiej dajemy najszlachetniejszy z możliwych pretekst, aby dać się zagarnąć (ponad)lokalnej, muzycznej fieście: od bluesa, przez rock po szanty. Bezpretensjonalna atmosfera, energetyczne kapele. Wieczór na mieście to wieczór na Starym Mieście!

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: PLATEAU – ŚLADAMI GRECHUTY