wolny.

szczegóły

W wyjątkowym tyglu artystycznym Dni Folkloru wymieszają się: koncert otwarcia połączony z kolorową paradą wszystkich uczestników ulicami Starego Miasta, trzy koncerty folklorystyczne oraz koncert finałowy.

Święto folkloru nie może rozpocząć się bez barwnej i gwarnej parady ulicami Starego Miasta. Biorą w niej udział wszyscy goście – przedstawiciele różnych nacji i kultur, zawsze w strojach ludowych, które budzą duże zainteresowanie olsztynian i turystów. Najważniejszymi środkami przekazu podczas festiwalu są muzyka i taniec, a główną sceną występów artystycznych staje się Amfiteatr im. Czesława Niemena.To tutaj odbywają się codzienne koncerty kapel folklorystycznych oraz pokazy w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich, w którym mierzą się ludowe zespoły pieśni i tańca. Tutaj też rozgrywany jest Konkurs Zabaw Ludowych i Integracyjnych – a wygrywa go ten zespół, który najbardziej zaangażuje publiczność w swój występ i poprzez wspólną zabawę zjedna sobie jej sympatię.

Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia odbędą się w dniach 16 - 20 lipca.

16.07.2019 – WTOREK:

g. 17.30: KOROWÓD ulicami Starego Miasta (trasa: Wysoka Brama - Amfiteatr)

g. 18.00: KONCERT OTWARCIA – Wszystkie Zespoły / Uczestnicy

17.07.2019 – ŚRODA:

g. 18.00: ZPiT „KURPIE ZIELONE”, ZPiT „NOWA RUDA”, ZPiT UW „WARSZAWIANKA”, UKRAINA, INDIE, SERBIA

18.07.2019 – CZWARTEK:

g. 18.00: ZPiT „BESKID”, ZPiT UW „WARSZAWIANKA”, ZPiT „KURPIE ZIELONE”, GRECJA, RUMUNIA, SERBIA, PANAMA

19.07.2019 – PIĄTEK:

XXVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS TAŃCÓW POLSKICH „WARMIA2019”

g. 10.00: Próby sceniczne oraz rundy eliminacyjne Konkursu

g. 17.00: Uroczyste Otwarcie i Finały Konkursu

g. 20.00: Koncert Jubileuszowy ZPiT „WARMIA”