wolny.

szczegóły

Jezioro Długie to obowiązkowy punkt olsztyńskich ekskursji. Tworzy uniwersalną przestrzeń, w której spotykają się i refleksyjni relaksowicze, i temperamentni wyczynowcy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spotkali się również miłośnicy sztuki. Spacerowa promenada powiedzie młodych i starych wprost w objęcia twórczych warsztatów, koncertów i spektakli. W tym być może najbardziej malowniczym zakątku miasta sztuka i natura stanowią nader udany mariaż.

Dobry przelot przez naturę hip-hopu na zielonej trawce. Warsztaty malowania graffiti, skreczowania, rymowania i tańca, a do tego bauns z DJ Zielakiem.

Program:

17:00 – warsztaty malowania graffiti – Fafa Rafał (Rafał Głażewski)
Dla wszystkich zainteresowanych dzieci z rodzicami, młodzieży, dorosłych

Fafa Rafał to wolny strzelec, plastyk, z duszą animatora, charakteryzuje się otwartością i dobrym podejściem do ludzi. Warsztaty przeznaczone dla niemal każdej grupy wiekowej. Wszyscy mogą spróbować swoich sił w tworzeniu wspólnego obrazu pod hasłem "Ale Sztuka!"

17:00 – 22:00 – zagra Break Dj Zielak
Muzyka przez cały czas imprezy, podkład pod warsztaty taneczne

DJ Zielak (Paweł Zieliński) to rodowity Warmiak ze stolicy regionu – Olsztyna, który swoje doświadczenie zbierał na całym świecie, między innymi w Japonii i USA. Zamiłowanie do winyli i tańca towarzyszy mu nieustannie od 1999 roku. Jest członkiem i współzałożycielem ekipy Knockout Gang, obecnie reprezentuje również Sztewite Gang. Za gramofonami od 2009 roku. Od tego czasu zagrał kilkaset imprez i contestów breakingowych, koncertów, jamów w kraju jak i za granicą.

19:00 – 20:00 – Warsztaty skreczowania - Break Dj Zielak – dla dzieci szkolnych, młodzieży, dorosłych

17:00 – warsztaty rymowania – Dominik Chowaniec Rymowaniec Pisaniec – warsztaty dla dzieci szkolnych, młodzieży

Dominik Chowaniec Rymowaniec Pisaniec - dziennikarz, pisarz, raper, a przede wszystkim wesoły człowiek. Ponad trzydzieści lat temu przyleciał do Olsztyna w bańce mydlanej jako krasnal. Ludzie dokarmiali go dobrym słowem oraz uśmiechami, więc bardzo szybko rósł. Gdy osiągnął wzrost 183 cm zgolił brodę, zmienił ubrania i zamieszkał niedaleko jeziora Skanda. Podobno w podziękowaniu za uratowanie życia, dostał od Króla Kasztanowych Ludzików fabrykę kolorowych pomysłów. Lubi tańczyć walca z płatkami śniegu, cerować liście oraz stepować ze ślimakami.
Podczas warsztatów dzieciaki spróbują swoich sił w samodzielnym rymowaniu, ale także przygotują swój hip-hopowy warsztat - czyli poćwiczą dykcję.
P.S. gdy mu się zbierze na rapowanie, robi to tak: https://youtu.be/vwdT9EzQU54

20:00 – warsztaty taneczne – Bartosz Pawlik – dla wszystkich.

Bartosz "Pawlik" Pawlicki Pasjonat Kultury Hip Hopowej od 2003r. To właśnie w tym roku poznał czym jest Beatbox , który praktykował przez 4 lata . Z końcem 2007r pochłonął go jeden z tanecznych styli ulicznych jakim jest Clown Walk . Na tym nie zaprzestał i od 2010r. rozpoczął przygodę z Freestyle Hip Hop Dance , który praktykuje do dnia dzisiejszego . W między czasie poznawał wiedzę na temat wielu innych styli tanecznych m.in. Locking , Breaking(Breakdance) , Popping , House Dance , Taniec współczesny. Pawlik to główny solista największego olsztyńskiego spektaklu tanecznego "Dziadek do Orzechów" - Pawlik odgrywał rolę CZARODZIEJA. Reżyser - Iwona Pavlovic. Od 3 lat współpracuję z Fundacją Tańca i Sztuki Artoffnia - między innymi przy widowisku tanecznym GRA o TANIEC, który wystawiany jest w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Na codzień zaś prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o działalności Pawlika w naszym regionie - możecie wejść obejrzeć poniższy filmik 😉 https://www.facebook.com/watch/?v=893520077692040

Na koniec imprezy wspólne tańce, każdy może potańczyć

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tu nas znajdziecie