wolny.

szczegóły

Jezioro Długie to obowiązkowy punkt olsztyńskich ekskursji. Tworzy uniwersalną przestrzeń, w której spotykają się i refleksyjni relaksowicze, i temperamentni wyczynowcy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spotkali się również miłośnicy sztuki. Spacerowa promenada powiedzie młodych i starych wprost w objęcia twórczych warsztatów, koncertów i spektakli. W tym być może najbardziej malowniczym zakątku miasta sztuka i natura stanowią nader udany mariaż.

Teatr mój widzę ogromny nad brzegami jeziora! Plenerowe warsztaty tworzenia lalek teatralnych, wędrowne teatry uliczne, niezwykłe spektakle i klaunada zamienią ulice, polany i deptaki w niepodzielne dominium Melpomeny.

Program:

🎭 16.30
Adam Walny: "Hamlet" – klasyczna sztuka zrealizowana w autorskiej technice marionetek wodnych
Reżyseria, adaptacja, scenografia: Adam Walny
Muzyka: Lars Kyndei

Hamlet, nawiedzany zrządzeniem losu przez Ducha Ojca, przypadkowo wtajemniczony w inną rzeczywistość, dotknięty palcem Boga, naznaczony odpowiedzialnością doświadczenia transcendencji a zarazem bezradny wobec własnej niedoskonałości próbuje odnaleźć siebie przy pomocy gry w obłęd i gry w ogóle.

Co robią tu inne postaci? Jaka jest ich funkcja? Jedno jest pewne - tragedia Hamleta pociąga za sobą ich tragedię, mimo że postaci te istnieją w separacji. Hamlet w swej pogoni za Duchem Ojca uwalnia żądze, lęki i obawy pozostałych postaci.

🎭 17.30
Adam Mateusz Walny – warsztaty tworzenia lalek teatralnych

Walny-Teatr powstał w roku 1999 z inicjatywy Adama Walnego, reżysera oraz stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wcześniej grupa funkcjonowała m.in. jako Wielki Teatrzyk Świata i Teatr Bezradny. W swoich działaniach artyści penetrują różne tradycje teatru lalki, maski i przedmiotu w warunkach studyjnych, estradowych oraz ulicznych. Lalek używają również poza sceną – w edukacji, terapii i sztuce performance.
Adam Walny – lalkarz, scenograf, reżyser i pedagog teatru. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu oraz Wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Warszawie. Z założonym przez siebie teatrem gościł na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i za granicą (Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Dania, Węgry, Czechy, Włochy, Niemcy). W roku 2009 zaadaptował powieść Augusta Bürgera i wyreżyserował cieszące się dużym powodzeniem Przygody Barona Muenchausena w łódzkim Teatrze Nowym. W 2012 r. spektaklem Opus Hamlet otworzył scenę lalkową na zamku Kronborg w Danii.

🎭 19:00
Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI
ALI BABA i CZTERECH ROZBÓJNIKÓW

Spektakl aktorsko - lalkowy. Dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita. Zapraszamy do Krainy Baśni z tysiąca i jednej nocy.

"Przedstawienia takie jak Ali Baba i Czterech Rozbójników są fragmentem misternie przygotowanego i bardzo oddziałującego na wyobraźnię teatralnego świata. To szczególnie cenne w tych dziwnych czasach, kiedy dzieci wolą siedzieć z nosami przyklejonymi do ekranów telefonów komórkowych i tabletów. Jak to dobrze, że jest jeszcze teatr..."

Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103. Trwa około 45 minut.

🎭 20.30
Pina Polar Show
Performance cyrkowy – klaunada
Wspaniały, kolorowy i szalony show dla publiczności w każdym wieku.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tu nas znajdziecie

ALE SZTUKA! NAD DŁUGIM! ALE TEATR!