szczegóły

Wielka płyta zatętni mobilną kulturą! Przywieziemy wam plenerowe kino na Trzepaku, warsztaty foto, Olę Rajską z warsztatami storytellingu oraz wizje surrealisty!

Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic to cykl warsztatów, przedstawiających najważniejsze kierunki sztuki nowej. Naszą podróż zaczniemy od ekspresjonistycznych poszukiwań, żeby krętą drogą przez kanciaste labirynty kubizmu,  organiczne i nieorganiczne szlaki abstrakcji dojść do ostrego, dadaistycznego zakrętu i zadać sobie pytanie czym w ogóle jest sztuka? Udowodnimy, że twórczość ma niejedno oblicze i spróbujemy zrozumieć, dlaczego coś co z pozoru  wydaje się proste - wielką sztuką jest!

Wizja surrealisty

Każdy kiedyś miał bardzo dziwny sen, może czasem wydawało się nam, że ten sen to jawa? A gdyby tak sen mógł stać się realny? Otóż może! Wystarczy go namalować i już! W sztuce wszystko może się zdarzyć.

Zapraszamy dzieci od 7 roku życia

UWAGA: Projekt nie jest skierowany do grup zorganizowanych.