szczegóły

Pod maszt dowieziemy wam retro kino familijne przy Trzepaku, warsztaty foto z Mateuszem Kopaczem, permakulturowy warsztat tworzenia ogródka miejskiego Agnieszki Maliny Pszonak, warsztaty architektoniczno-urbanistyczne z Projektem MiastoWY oraz zabawę w abstrakcję w ramach Akademii Młodych Twórców!

Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic to cykl warsztatów, przedstawiających najważniejsze kierunki sztuki nowej. Naszą podróż zaczniemy od ekspresjonistycznych poszukiwań, żeby krętą drogą przez kanciaste labirynty kubizmu,  organiczne i nieorganiczne szlaki abstrakcji dojść do ostrego, dadaistycznego zakrętu i zadać sobie pytanie czym w ogóle jest sztuka? Udowodnimy, że twórczość ma niejedno oblicze i spróbujemy zrozumieć, dlaczego coś co z pozoru  wydaje się proste - wielką sztuką jest!

Bawimy się w abstrakcję

Abstrakcja? Co to znaczy? Czy może coś przedstawiać? A może tytuł jest tu kluczowy? Podczas warsztatów spróbujemy przedstawić konkretne hasła używając do tego kresek, linii, figur. Czy nam się uda? Sprawdźcie sami!

Zapraszamy dzieci od 8 roku życia

UWAGA: Projekt nie jest skierowany do grup zorganizowanych.