szczegóły

Nad brzegami najpopularniejszego miejskiego akwenu Trzepak rządzi na filmowo-plenerowo, Pina Polar Show i warsztaty klaunady, Aleksander Olas Ostrowski w Akademii Rocka i dadaistyczne łamanie zasad w Akademii Młodych Twórców!

Teatr mój widzę ogromny nad brzegami jeziora! Plenerowe warsztaty tworzenia lalek teatralnych, wędrowne teatry uliczne, niezwykłe spektakle i klaunada zamienią ulice, polany i deptaki w niepodzielne dominium Melpomeny.

Adam Walny: "Noe" – spektakl dla dzieci i dla dorosłych
Scenariusz na podstawie Księgi Rodzaju: Adam Walny
Muzyka: Jan Wyszkowski

Widowisko autorskiego teatru z wykorzystaniem oryginalnej techniki figur-instrumentów. Spektakl przedstawia historię dyrygenta Noego, który ma poprowadzić koncert według partytury Potop. Niestety przerażona treścią partytury orkiestra ucieka, dyrygent zaś zmuszony jest do samodzielnego poprowadzenia koncertu. Wchodzi więc w interakcje z figurami i instrumentami, które opowiadają o grających na nich muzykach. Powracając co pewien czas do partytury, Noe trafia na fragment: (…) wejdź do arki wraz z żoną, wprowadź tam po parze samca i samicę z każdego gatunku ptactwa, bydła i zwierząt pełzających (…). Nieco szalony muzyk podejmuje dialog z publicznością, pośród której widzi... zwierzęta. Zaprasza niektóre osoby do współtworzenia koncertu, do podróży przez wzburzone wody.

Adam Mateusz Walny – warsztaty tworzenia lalek teatralnych

Walny-Teatr powstał w roku 1999 z inicjatywy Adama Walnego, reżysera oraz stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wcześniej grupa funkcjonowała m.in. jako Wielki Teatrzyk Świata i Teatr Bezradny. W swoich działaniach artyści penetrują różne tradycje teatru lalki, maski i przedmiotu w warunkach studyjnych, estradowych oraz ulicznych. Lalek używają również poza sceną – w edukacji, terapii i sztuce performance.
Adam Walny – lalkarz, scenograf, reżyser i pedagog teatru. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu oraz Wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Warszawie. Z założonym przez siebie teatrem gościł na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i za granicą (Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Dania, Węgry, Czechy, Włochy, Niemcy). W roku 2009 zaadaptował powieść Augusta Bürgera i wyreżyserował cieszące się dużym powodzeniem Przygody Barona Muenchausena w łódzkim Teatrze Nowym. W 2012 r. spektaklem Opus Hamlet otworzył scenę lalkową na zamku Kronborg w Danii.

Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI
ALI BABA i CZTERECH ROZBÓJNIKÓW

Spektakl aktorsko - lalkowy. Dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita. Zapraszamy do Krainy Baśni z tysiąca i jednej nocy.

"Przedstawienia takie jak Ali Baba i Czterech Rozbójników są fragmentem misternie przygotowanego i bardzo oddziałującego na wyobraźnię teatralnego świata. To szczególnie cenne w tych dziwnych czasach, kiedy dzieci wolą siedzieć z nosami przyklejonymi do ekranów telefonów komórkowych i tabletów. Jak to dobrze, że jest jeszcze teatr..."

Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103. Trwa około 45 minut.

Pina Polar Show
Performance cyrkowy – klaunada
Wspaniały, kolorowy i szalony show dla publiczności w każdym wieku.

UWAGA: Projekt nie jest skierowany do grup zorganizowanych

7.08 ŚR – Aleksander Olas Ostrowski: Akademia Rocka

8.08 CZ – Aleksander Olas Ostrowski: Akademia Rocka

9.08 PT – Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic: dadaizm – zasady nie istnieją