bilety

szczegóły

PIOTR MACHALICA
"Mój ulubiony Młynarski"
koncert na dwie gitary, trąbeczkę i akordeonik

"Mój ulubiony Młynarski" to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury.

W programie koncertu m.in. "Jeszcze w zielone gramy", "Tango desperado", "Nie ma jak u mamy", "Bynajmniej", "Moje ulubione drzewo", "Najpiękniejszy list miłosny", "Idź swoją drogą" czy "Blue Tango".

Po premierze koncertu w warszawskim OCH-teatrze, pani Magda Umer napisała na swoim facebooku: Piotr wzruszający, ciepły, chwilami przejmujący, ogrzewający nasze serca, młodzi zdolni muzycy z najlepszą energią i wielkie piosenki i teksty Wojtka. Teksty - bo Piotr także świetnie interpretował niektóre teksty. Jaka to była literatura! Mądry, potrzebny wieczór. Owacja na stojąco, nasze zachwyty i wiara w to, że inteligentna wymiana myśli to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie się nam mogą przytrafić... powinni grać i grać ten spektakl, dla naszego wspólnego dobra!

Zespół w składzie:
Michał Walczak - gitara, tamburyn, aranżacje
Krzysztof Niedźwiecki - gitara, stopa
Paweł Surman - trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne

Wydarzenie organizowane w ramach Teatrów Ulicznych.