szczegóły

Niecodzienna gratka dla eksploratorów tajemnic olsztyńskiej terra incognita. Z Rafałem Bętkowskim prześwietlimy zielone płuca miasta, klucząc po bezimiennych ścieżkach w poszukiwaniu miejsc zaginionych.

„Wzgórze Sadowej”,  „Zamkowa Góra”, „Kładka Leśniczego”, „Wzgórze Cesarskie”, „Eden”, „Elysium”, „Błotny Mostek”, „Olszynowy Staw” – któż jeszcze zna owe nazwy? Wszystkie one związane są z położonym w północnej części miasta Lasem Miejskim i jego historią. Sto lat temu umieszczane w każdym turystycznym przewodniku, były nazwami miejsc lubianych, podziwianych, licznie odwiedzanych przez spacerowiczów.

Kolejna odsłona Spaceru z Muzeum Nowoczesności to niecodzienna gratka dla eksploratorów tajemnic olsztyńskiej terra incognita. Wspólnie z Rafałem Bętkowskim prześwietlimy zielone płuca miasta, klucząc po bezimiennych ścieżkach w poszukiwaniu miejsc zaginionych.

Posiłkując się opisami dawnych bedekerów, mapami i pocztówkami, uczestnicy wycieczki spróbują je ponownie odszukać i zobaczyć jak wyglądają one dzisiaj. Jako podstawowy ekwipunek wskazane są odpowiednie buty i zapas dobrego humoru.

SPACER Z MUZEUM NOWOCZESNOŚCI: LABIRYNTY LASU MIEJSKIEGO