wolny.

szczegóły

UWAGA: wydarzenie odwołane! Niekorzystne seansom plenerowym warunki atmosferyczne, zmuszają nas do odwołania dzisiejszego  seansu.  Przepraszamy!

Zbuntowana młodzież za żelazną kurtyną, wspinająca się po rockowych dźwiękach ku wolności, miłości i sensowi. Lata 80. XX w. w Rosji, ale prawdy uniwersalne i ponadczasowe.

Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, Blondie, Lou Reeda, T-Rex czy Sex Pistols. Majk jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego, gdzie młodzież ma przykazane słuchać koncertów na siedząco i w ciszy. Poszaleć można jedynie za zamkniętymi drzwiami mieszkania, podczas prywatnych występów. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągającą wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Majka. Losy tego trójkąta stanowią centrum „Lata”: czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie. Film Kiryła Serebrennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich grup: Majka Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino).

Tytuł oryginalny: Leto
Tytuł angielski/międzynarodowy: Summer