wstęp
wolny

Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70

facebook wydrukuj zgłoś błąd

O 16:30 dyskusja: "Wykorzystaj ponownie, nie wyrzucaj". O 20:00 elektroniczno-śmieciowy koncert zespołu Recycling Band na własnoręcznie wykonanych instrumentach.


Recycling Band to jedyny na świecie zespół, który łączy brzmienia elektroniczne i tzw. śmieciowe, korzystając z własnoręcznie wykonanych instrumentów. Tworzywem są niepotrzebne przedmioty, często śmieci i odpady, które w rękach głównego konstruktora zespołu zyskują nowe, lepsze życie, ukazując tym samym role recyklingu w praktyce. RB powstał w 2011 roku i jest finalistą V edycji popularnego programu telewizyjnego „Mam Talent”. Od początku budził wielkie zainteresowanie ze strony słuchaczy i mediów (Arte TV, Reuters Agency, Chicago Tribune, Alwaatan TV, VOA Korea, TVN, TVP, Polsat, Nova TV, Polskie Radio, RMF FM, Radio Eska i wiele innych). Łącząc poważny stosunek do muzyki z niepoważnymi instrumentami, zespół koncertuje i uczy ochrony środowiska nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami: Kuwejt, Francja, Niemcy, Włochy. Brzmienie RB, łączące instrumenty recyklingowe i elementy elektroniki, daje potężną dawkę energii na koncertach, oscylując w gatunkach muzyki klubowej, dance. Jako produkty twórcze Recycling Band wykorzystuje niepotrzebne butle po wodzie mineralnej, puszki, wiadra, zbędne deski, elementy starych mebli, rowerów oraz wiele, wiele innych. W swoim dorobku posiada już pokaźną ilość instrumentów zarówno gitar, instrumentów klawiszowych, perkusyjnych, jak i smyczkowych oraz tych, których nie da się „przypiąć” do żadnej kategorii.
Opis instrumentór, na których gra zespół na ich stronie www.

Wojciech Famielec (ButloBass) - absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (Wibroakustyka i inżynieria dźwięku). Gitarzysta basowy, realizator dźwięku, producent muzyczny. Współpraca m.in. z: Disperse, O.S.T.R, Maria Sadowska, Robert Kasprzycki, Sabina Jeszka, Jagoda Kret, Piotr Nalepa Breakout Tour, Billy Neal, Tommy Aldridge (Whitesnake), Urszula, Anna Rusowicz, Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Ostrowska, Halinka Młynkowa, Patrycja Markowska, Bartosz Chajdecki, bracia Cugowscy, Piotr Nowak, Kuba Badach, Sound’n’Grace, Leszek Cichoński, Jacek Królik, Anna Serafińska, Anna Treter, Marcin Nowakowski, Wojciech Olszak, Magda Steczkowska, Kreszendo, Robert Lubera i Nie-Bo, Symphonica, Szymonersi, DoriFi, Kulturka, Tarkowski Orkiestra, Jacek Wójcicki, Agnieszka Dyk, Ireneusz Dudek, Andrzej Krzywy, Wojciech Gąsowski, Edyta Górniak, Tanita Tikaram, Rea Garvey, William Prestigiacomo, Piotr Kupicha, Katarzyna Cerekwicka, Kasia Stanek, Mateusz Ziółko i wiele innych. Brał udział w programach telewizyjnych: X Factor (członek zespołu towarzyszący finalistom) i Festiwal TopTrendy, a także w festiwalach międzynarodowych (Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, USA). Wykonawca muzyki do produkcji telewizyjnych.

Piotr Bolanowski (instrumenty klawiszowe, Klawiszon) - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale instrumentalnym (fortepian jazzowy). Muzyk sesyjny, aranżer i producent muzyczny. Nagrywał dla polskich i zagranicznych stacji telewizyjnych oraz radiowych. Koncertował na wielu festiwalach: Męskie Granie, Outbreak Europe, Halla February, One Love Sound Festival, Ostróda Reggae Festival, Starzy i młodzi, czyli jazz w Krakowie, Jabra style season. Współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Katarzyną Nosowską, O.S.T.R., Hadesem, Wojtek Fedkowicz Noise Trio, Piotrem Żaczkiem, Johnem James’em, Mezo, Kasią Wilk, Andrzejem Poniedzielskim i Leszkiem Żądło. Obecnie jestem mocno związany ze środowiskiem turntablistycznym, współpracując z Dj’ami: Dj Krime, DJ Plash, Good Paul, Daniel Drumz, Admiral Dmc, Dj Haem, Dj Kebs.

Kamil Kędzierski (ButloGitara, Projektant i konstruktor instrumentów) - absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Inżynier oddający się pasji, jaką jest muzyka i „tworzenie czegoś z niczego”, co zaowocowało ideą promowania ochrony środowiska poprzez muzykę. Gitarzysta, konstruktor instrumentów z odpadów.

Józef Rusinowski (Odpadowa Perkusja) - absolwent szkoły muzyczną w klasie perkusji prof. Henryka Przytockiego i Akademii Muzycznej w Krakowie. Choć z wykształcenia jest perkusistą, zajmuje się również kompozycją i aranżacją. Na swojej drodze artystycznej współpracuje/współpracował z takimi artystami, jak m.in.: O.S.T.R, Sound & Grace, Andrzej Lampert, Janusz Szrom, Janusz Muniak, Disperse, Jakub Żytecki, Flue, Twoje Niebo, D.R.A.G.

Grzegorz Dowgiałło (Wokal, Perkusalia) - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu, gdzie swoje umiejętności kształcił pod kierunkiem Piotra Wyleżoła (fortepian), Łukasza Żyty i Wojtka Fedkowicza (perkusja). Skomponował muzykę do spektaklu „Gałgan” w reżyserii Eweliny Marciniak we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, będąc jednocześnie odtwórcą tytułowej roli. Jako muzyk na swoim koncie zapisał już liczne występy w kraju i za granicą, m.in.: w Republice Czeskiej, Niemczech, Kuwejcie czy na Litwie. Już jako student koncertował z takimi muzykami, jak choćby: Art Gore i Billy Hart. Do najbardziej znaczących jego osiągnięć można zaliczyć współpracę z Anną Dymną, Kasią Nosowską i Kabaretem „Paranienormalni”.


 

 

 

 

 

RECYCLING BAND / DYSKUSJA / KONCERT