Malcolm XD, półzawodowy autor internetowych powiedzonek szlagierowych takich jak KARASIE JEDZO GUWNO, na początku roku 2019 zdecydował się wziąć przyszłość w swoje ręce. W celu optymalizacji kosztów życia oraz dalszego ograniczenia kontaktów z ludźmi, postanowił przestać być człowiekiem, a zostać lewitującym w cyberprzestrzeni zbiorem linijek kodu. Digitalizacja godna środkowo-wschodnio-europejskiego Black Mirror odbyła się z jednej strony za pomocą wyszabrowanego ze osiedlowego salonu gier automatu zręcznościowego, a z drugiej - za pomocą widelca i gniazdka elektrycznego. Gdy Malcolm połączył swoją osobą obydwie strony, to tak pizgło, że w całym bloku wywaliło korki. Matka Malcolma, przybyła do pokoju z awanturą, że telewizor nie działa, zastała syna już w formie cyfrowej. Postawieni w obliczu faktów dokonanych rodzice umieścili go kącie mieszkania, podłączyli do kontaktu i przyozdobili haftowaną serwetką i zdjęciem z pierwszej komunii. Sielanka trwałaby pewnie latami, gdyby nie ogłoszona przez rząd wiosną 2019 decyzja o odmrożeniu cen prądu, która skłoniła rodziców Malcolma do podzielenia się z synem opinią, że ma już prawie 30 lat i powinien w końcu się usamodzielnić. Od tego czasu wiedzie on podły żywot obwoźnego dziwadła, czytającego fragmenty swojej książki „Emigracja” na różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych w zamian za kilka kilowatów energii pozwalającej mu na chwilę odzyskać świadomość.

Zapraszamy na potkanie z autorem najbardziej znanej polskiej pasty zaczynającej się od słów „Mój stary to fanatyk wędkarstwa…” i powieści „Emigracja”. Może być tak, że na całym Starym Mieście wywali korki. Przepraszamy.

Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu "To jest mój domek"

TO JEST MÓJ DOMEK: MALCOLM XD