wstęp
wolny

Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Czas pandemii zbliżył nas do siebie. Zatrzymaliśmy się, wzięliśmy głęboki oddech, nauczyliśmy się cieszyć małymi rzeczami. Sobą. Zaczęliśmy dostrzegać codzienne przyjemności. Zajrzeliśmy w głąb siebie. Znaleźliśmy spokój i harmonię, a przede wszystkim odkryliśmy drzemiącą w nas kreatywność. To bardzo istotne. Zwłaszcza teraz.
#pandemia #pandemic #kwarantanna #quarantanne #lockdown #isolation #nature #love #life #hope #together #creativity #passion

Chyba wszyscy mamy już dosyć „pandemicznych narracji”. Żaden trend w życiu społecznym i kulturze nie zużył się tak szybko. O „czasie zarazy” wypowiedzieli się już wszyscy. Slavoj Žižek zdążył napisać i wydać książkę o COVID-19, Magda Gessler zaleca cebulę, Michel Houellebecq uważa, że nic się nie zmieni, a Ivan Komarenko o pandemię obwinia Billa Gatesa.

A my? Jeżeli mamy szczęście i nasze życie nie wywróciło się do góry nogami, jeśli nie musieliśmy stawać na głowie, żeby utrzymać się na powierzchni, to sporo zrobiliśmy. Jeśli wierzyć mediom, fejsbukowi i instagramowi, to wszyscy nauczyliśmy się wypiekać chleby, robić kimchi, stawać na głowie, grać na gitarze, jeździć na rowerze po mieszkaniu, pisać wiersze i rapować. Kreatywność stała się przymusem. Staliśmy się niewolnikami czasu, którego przecież nie można zmarnować oraz pozytywnego myślenia, które stało się powszechnym, upajającym nastrojem. Zapanowała radość, delfiny wróciły do Wenecji, a powietrze w Wuhan…

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza do Galeria DOBRO na 👉 wystawę Cyryla Polaczka „Przez kwarantannę zacząłem rozwijać swoje pasje”. Stanowi ona zbiór ostatnich, wykonanych w różnych technikach, prac artysty, które wykonał w izolacji swojej pracowni w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Cyryl Polaczek – w latach 2008-10 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w 2012 na Universitat der Kunste w Berlinie, a 2010-14 na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP (promotor: prof. Andrzej Bednarczyk). Zwycięstwo Cyryla Polaczka w konkursie Artystyczna Podróż Hestii zaowocowało jego rezydencją w Nowym Jorku. Jako student oddawał się nomadycznym podróżom: zaczął ASP w Gdańsku, by po przystankach w Berlinie obronić dyplom w Krakowie.

http://cyrylpolaczek.com/
https://www.instagram.com/cyrylpolaczek

📣UWAGA❗ Wydarzenie odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym.

Cyryl Polaczek w Galerii Dobro
👉 12 czerwca (piątek) // 20:00
Galeria DOBRO, ul. Stare Miasto 24/25

CYRYL POLACZEK W GALERII DOBRO