Desant Kultury to ożywczy powiew na froncie walki Miejskiego Ośrodka Kultury o treść i jakość. Gdy nasze działania zaczepne wobec artystycznych schematów wchodziły dopiero w początkową fazę, nikt nie mógł jeszcze przypuszczać, że będziemy operować w czasach - drobnostka - pożarów kontynentów, pandemii, zamieszek i hiszpańskiej inkwizycji. Na cud mogłoby zakrawać, że mimo mniejszych i większych burz dziejowych ostatecznie udało się zdobyć założone przyczółki i wykonać misje!

Desant Kultury 2019/2020 to cztery soczyste projekty:
👉 "FREESTYLE – Na(m) Wolno", czyli hiphopowe improwizacje pod okiem Macieja Sujeckiego i Julianiana Cimaszkiewicza
👉 "Olsztyn pisze piosenki", czyli szlifowanie songwriterskiego warsztatu z Piotrem Szauerem
👉 "Multi Book", czyli nadawanie kształtu miejskiej, multimedialnej opowieści pod wodzą Łukasza Staniszewskiego
👉 "Plantacja Wyrazów", czyli uprawa limeryków i innych zagrożonych gatunków literackich z Joanną Wilengowską

Przez kolejne miesiące, najpierw w realu, później w dywersji onlajnowej, nieustraszeni desantowcy szlifowali talenty olsztynian spragnionych kultury oddolnej, nieschematycznej i autentycznej. Dziś z ogromną satysfakcją możemy zaprosić was na Finał Desantu Kultury, podczas którego zaprezentujemy wam efekty ich ciężkiej pracy!

Zapraszamy serdecznie 24 czerwca w środę o 17:00 na fb, youtube i stronę MOK Olsztyn!