Projekt KOS to nowa inicjatywa Miejskiego Ośrodka Kultury, którą staramy się budować jedność dwóch twórczych mocy: natury i kultury. Chcemy spleść potencjał artystów z pięknem przyrody w niepowtarzalnej syntezie izolacyjnej kreatywności i niezmiennego rytmu Matki Ziemi.

Zamierzamy połączyć muzykę lokalnych artystów tworzących w różnych gatunkach ze śpiewem najwybitniejszego polskiego wokalisty wśród ptaków – kosa. Jego autentyczny śpiew, nagrany nad olsztyńskim jeziorem Ukiel, stanie się punktem wyjścia dla twórczych poszukiwań muzyków i leitmotivem czterech premierowych utworów. Całkowicie autorskich, zaaranżowanych w stylistyce charakterystycznej dla poszczególnych artystów. Zaprezentujemy je w cztery czerwcowe niedziele na Facebooku, Youtube i oczywiście na stronie.

Zaproszenie MOK Olsztyn do udziału w tym wyjątkowym projekcie przyjęli:

• olsztyński kolektyw TAS, od 2005 roku z powodzeniem wykonujący muzykę elektroniczną;
  • olsztyński soundsystem Lonely Tree Sound, tworzący muzykę z pogranicza reggae/digital dub;
  • Magdalena Białecka – kompozytorka muzyki klasycznej na zespoły kameralne, orkiestrowe i wokalno-instrumentalne, improwizatorka, pianistka, organistka i klawesynistka;
  • Ania Broda – piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka i autorka tekstów, tworząca w obrębie muzyki folk/etno/jazz, posługująca się techniką śpiewu "białego'".

Wspieramy lokalnych artystów. Kierujemy waszą uważność w stronę świata przyrody i jej piękna. Projekt KOS – już w czerwcu na MOK Olsztyn!

Projekt KOS
7, 14, 21, 28 czerwca (niedziela) // godz. 10.00