Dokładnie w setną rocznicę plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu zapraszamy na spotkanie powiązane z mini-wystawą znanych i nieznanych fotografii oraz pocztówek ze zbiorów Rafała Bętkowskiego. 10 oryginalnych kart i zdjęć z okresu plebiscytu w Olsztynie i Biskupcu, których część nie była dotąd nigdzie prezentowana i publikowana (m.in. kordon żołnierzy angielskich, którzy sprowadzenie zostali do Biskupca po pobiciu trupy teatru Działosza 13.04.1920 r., fotografia brytyjskiego komisarza plebiscytowego Ernsta Rennie z jego odręcznym autografem, fotografia przedstawiająca budynek YMCA w Olsztynie). Autor przybliży pokrótce historię plebiscytu, ilustrując swą opowieść prezentacją przedstawianą na dużym ekranie.

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.