bilety

Zapraszamy na koncert grupy Enej! Występ w olsztyńskim Amfiteatrze odbędzie się w sobotę 25 lipca o 20:00. Jako support wystąpi zespół Brylanty&Bażanty.

Zespół Enej promuje swą najnowszą, datowaną na lato 2020 płytę "A skiela Wy?". Album ten, jako poboczny projekt, wykracza nieco poza główny nurt działalności grupy. Składa się bowiem niemal wyłącznie z piosenek opartych na melodiach ludowych. Materiał muzyczny stanowią pieśni zebrane z przeróżnych terenów Polski - od Podhala po Kaszuby - oraz Ukrainy, w twórczy sposób zaaranżowane przez enejowych muzyków. Ciekawostką z pewnością będą dwie, znane już szerokiej publiczności, autorskie kompozycje zespołu, które znalazły się na płycie - tym razem w kompletnie nowej odsłonie.

"A skiela Wy?" to połączenie tradycji i młodości, nostalgii i energii, pięknych melodii i żywiołowych rytmów, odwołania do przeróżnych gatunków muzycznych i znanego już wszystkim stylu zespołu Enej! "A skiela Wy?" to płyta nadająca się w równym stopniu do słuchania w domowym zaciszu, jak i do tańca. To pozycja absolutnie obowiązkowa nie tylko w zbiorach należących do fanów muzyki ludowej, lecz w domu każdego melomana.

Jako support wystąpi znana olsztyńska grupa Brylanty&Bażanty

Koncert odbędzie się w ramach Dni Olsztyna.

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.