wstęp
wolny

Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70
infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Każdy zasługuje na drugą szansę, również prace… Ile mamy żyć, w tym realnym świecie… Czy są równoległe światy, w których rzeczywistość wygląda całkiem inaczej…

Wystawa „Second life” Iwony Bolińskiej-Walendzik i Katarzyny Walendzik, a w drugiej odsłonie uczestników warsztatów z pracowni batiku, to różne światy, różne role – jeden czas i miejsce.

Autorki wystawy:
Iwona Bolińska-Walendzik – batik, instalacje
Katarzyna Walendzik – instalacje

Iwona Bolińska-Walendzik – ur. w Morągu w 1970 r. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, 1996 r. Doktor sztuk pięknych. Autorka projektów artystycznych, kuratorka wystaw. Zainteresowanie techniką batiku (od 1999) zaowocowało szeregiem wystaw indywidualnych i zbiorowych, wśród nich znaczącą retrospektywą, jaką była ekspozycja pt. „Woskiem malowane. Batik jawajski i polski” w Państwowym Muzeum Etnograficznym (2006). Była też kuratorem i uczestnikiem wystawy pt. „Batik – kondycje, koncepcje” (BWA, Olsztyn, 2010). Jest autorką pięćdziesięciu prezentacji indywidualnych, m.in. w Bejrucie, Wilnie, Warszawie, Olsztynie, Nidzicy, Łodzi, Kaliningradzie, Łucku/Ukraina i Zagrzebiu. Laureatka m.in. III Nagrody na IX Olsztyńskim Biennale Sztuki – O Medal Prezydenta, BWA Olsztyn (2015), Nagrody w Międzynarodowej Wystawie – Konkursie „Most” Malarstwo i Grafika w Sowiecku, (Rosja, 2007). Stypendystka Prezydenta Miasta Olsztyn oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nagrodzona przez Prezydenta Olsztyna za całokształt pracy twórczej (2014).

Katarzyna Walendzik – ur. w Olsztynie w 1994 roku. Ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie, 2014 r. Absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych w Olsztynie: „Bestiarium" Galeria Amfilada (2016) i Urojenia Galeria „Stary Ratusz" (2019). 

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

IWONA BOLIŃSKA-WALENDZIK I KATARZYNA WALENDZIK: SECOND LIFE 2020 / WERNISAŻ