wstęp
wolny

Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70
infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Park Jakubowy o to zielona enklawa relaksu pośród wielkomiejskiego zgiełku. Po latach krzywdzących zaniedbań, z roku na rok odzyskuje swój blask i należne miejsce na rekreacyjnej mapie miasta. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl plenerowych, bezpłatnych koncertów "Kultura w Parku!", które na powrót wypełnią Jakubowo życiem artystycznym!

W niedzielę 5 lipca o 18:00 na otwartej scenie Parku Jakubowo wystąpi Apolinary POlek z zespołem. Gdy pierwszy raz świadomie usłyszał piosenkę, zaraz wymyślił własną. Gdy pierwszy raz zafascynował go wiersz, zaraz napisał swój. Gdy nauczył się na gitarze pierwszych akordów, sam sobie zaczął wymyślać ćwiczenia. Gdy zachwycił się balladami zza oceanu, od razu chciał śpiewać je po polsku.
Mieszkał w kilku miastach, gdzie żył czasem z ludźmi, czasem obok nich, brał udział w koncertach „W górach jest wszystko co kocham”, czasem jeździł na festiwale i konkursy, wygrywając kilka z nich. Sporo wędrował i z tej wędrówki powstawały jego piosenki. W końcu pokochał krainę jezior i lasów, porzucił zgiełk miast i tłumne imprezy, by wraz z rodziną zamieszkać na warmińskiej wsi.
Śpiewa o bliskości, tęsknocie za wspólnotą, o relacjach, życiowych wyborach i ich konsekwencjach, ale także o samotności, która nierzadko bywa dobra i potrzebna. Wykonuje również utwory swoich mistrzów, m.in. Leonarda Cohena i Boba Dylana, w autorskich przekładach.
Do tej pory piosenki Apolinarego ukazały się na płytach „W górach jest wszystko co kocham” cz. IV i V, a także na dwóch autorskich albumach – *** (2009) i „Cały kosmos” (2014).

5 lipca zagrają dla was:
Apolinary POlek – słowa, muzyka, śpiew, gitara akustyczna, harmonijka ustna;
Patrycja Polek – śpiew, ukulele;
Cezary Rogalski – gitara basowa, śpiew.

Współorganizatorzy cyklu Kultura w Parku!:
❤️ Stowarzyszenie "Nasze Jakubowo"
❤️ Olsztyński Budżet Obywatelski
❤️ Miasto Olsztyn

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

KULTURA W PARKU! APOLINARY POLEK Z ZESPOŁEM