wstęp
wolny

Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70
infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Park Jakubowy o to zielona enklawa relaksu pośród wielkomiejskiego zgiełku. Po latach krzywdzących zaniedbań, z roku na rok odzyskuje swój blask i należne miejsce na rekreacyjnej mapie miasta. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl plenerowych, bezpłatnych koncertów "Kultura w Parku!", które na powrót wypełnią Jakubowo życiem artystycznym!

Marek Majewski to autor i kompozytor, śpiewający poeta i satyryk, felietonista i szantymen. Animator kultury. Scenarzysta i reżyser, a także konferansjer licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych. Jest laureatem m.in. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA, Festiwalu Dobrego Humoru, Spotkań „SMAK”, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Warszawskiej Giełdy Piosenki „Szant Pod Żurawiem”. 
Majewski to również wieloletni artysta kabaretów „Pod Egidą” i „Sześćdziesiąt minut na godzinę”, Kabaretu Autorów ZAKR a obecnie ambasador Warszawy w krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami”. Od 1996 roku prowadzi w Warszawie własną stałą scenę kabaretową pod nazwą: „Kabaretowa Scena Przyjaciół Marka Majewskiego”, skupiającą najlepszych polskich artystów kabaretu, teatru i estrady. Jest autorem wielu piosenek, wierszy i bajek dla dzieci, drukowanych kiedyś w „Świerszczyku”, a obecnie między innymi w szkolnych podręcznikach do języka polskiego. W telewizyjnej „Ciuchci” stworzył postać Pana Poety. Oprócz tego od kilkunastu lat uczestniczy i wygrywa liczne festiwale i imprezy morskie i żeglarskie.
Jest znany z łamów tygodnika „WPROST”, gdzie stworzył nową formę felietonu w formie fraszki, następnie z tygodnika „Newsweek” i dziennika „Polska”, radiowego magazynu „ZSYP”, programów „Kawa czy herbata” i „Sprawa dla reportera” oraz „Kabaretowa Lista Przebojów”. W latach 1989-2008 współtworzył z Marcinem Wolskim wszystkie polityczne szopki telewizyjne i radiowe, w tym także nagrodzone w Gdańsku widowisko „Teraz Wyspa”.
Za osiągnięcia artystyczne oraz upowszechnianie piosenki literackiej został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

Robert Kuśmierski to absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Jest laureatem wielu krajowych oraz międzynarodowych festiwali i konkursów akordeonowych (Kraków-1990 – I nagroda, Klingenthal (Niemcy) – 1993 rok – II nagroda, Castelfidardo (Włochy) – 1993 rok – I –nagroda).Współpracuje z wieloma artystami krajowymi i zagranicznymi m.in. z Jaromirem Nohavicą, Kapelą Czerniakowską, Aleksandrem Slepakovem. Prowadzi działalność koncertową jako solista oraz kameralista. Występuje w kraju i za granicą (Anglia, Białoruś, Chorwacja, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Meksyk, Niemcy, Peru, Rosja, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Włochy). Nagrywa dla radia i telewizji oraz jako muzyk sesyjny. Brał udział w nagraniu ponad czterdziestu płyt różnych wykonawców. W 2009 roku otrzymał Złotą Płytę za album ,,Świat wg. Nohavicy”. W 2015 roku wydał swój debiutancki solowy album ,,Karuzela”.

Współorganizatorzy cyklu Kultura w Parku!:
❤️ Stowarzyszenie "Nasze Jakubowo"
❤️ Olsztyński Budżet Obywatelski
❤️ Miasto Olsztyn

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

KULTURA W PARKU! MAREK MAJEWSKI I ROBERT KUŚMIERSKI