Park Jakubowy o to zielona enklawa relaksu pośród wielkomiejskiego zgiełku. Po latach krzywdzących zaniedbań, z roku na rok odzyskuje swój blask i należne miejsce na rekreacyjnej mapie miasta. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl plenerowych, bezpłatnych koncertów "Kultura w Parku!", które na powrót wypełnią Jakubowo życiem artystycznym!

Wojtek Gęsicki - liryk i prześmiewca. Ma dystans do siebie i do świata. Od pierwszych słów powitania łapie kontakt z widownią i trzyma go do końca swoją prawdą. Jego niesamowity ciepły głos wypełnia całą przestrzeń i skupia uwagę. Jest jednym z niewielu wykonawców, któremu naprawdę zależy na rozmowie z Widzem. Od ponad 20 lat na profesjonalnej scenie.

Rafał Grząka - absolwent UMFC w Warszawie w klasie jednego z najwybitniejszych wirtuozów akordeonu prof. Klaudiusza Barana. Od 2013 roku pracuje jako asystent w klasie akordeonu w Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie jako doktor sztuk muzycznych. Ponadto absolwent Policealnego Studium Jazzu w klasie akordeonu jazzowego prowadzonej przez legendę polskiego jazzu Andrzeja Jagodzińskiego. Jest laureatem niezliczonych konkursów akordeonowych i od lat żywo uczestniczy w życiu artystycznym Stowarzyszenia Akordeonistów Polskich.

Recital jest skonstruowany po mistrzowsku, zgodnie ze starymi, sprawdzonymi zasadami estrady, czy teatru. Są w programie elementy liryczne, ale również humorystyczne, wręcz kabaretowe. Melodyjność piosenek - zarówno tych lirycznych, jak i śmiesznych - oraz dobry kontakt artystów z widownią powodują, że możemy zapomnieć o codzienności i zrelaksować się, mile spędzając czas przy znakomitej muzyce. Na koncert składają się piosenki autorskie Wojtka Gęsickiego, a także napisane specjalnie dla niego przez satyryka Jana Kazimierza Siwka i poetów: Jacka Goryńskiego i Krzysztofa Cezarego Buszmana. Odnajdziemy w nim także stare piosenki kabaretu międzywojennego.

Współorganizatorzy cyklu Kultura w Parku!:
❤️ Stowarzyszenie "Nasze Jakubowo"
❤️ Olsztyński Budżet Obywatelski
❤️ Miasto Olsztyn

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.