Paweł Hulisz – trąbka
Andrzej Szadejko – organy

Paweł Hulisz – jest absolwentem gdańskiej uczelni. W czasie studiów rozpoczął praktykę wykonawczą, podejmując pracę w zespole Cappella Gedanensis, z którym koncertuje do dziś, jako kameralista, a także, jako solista. Współpracuje też z Teatrem Muzycznym w Gdyni,  a także z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi na terenie całej Polski. Na stałe współtworzy zespół Keepin` Tradition Jazz Quartet, Jacek Siciarek Quartet, Krystyna Durys Band, a jako muzyk sesyjny z m.in.: Sylwią Grzeszczak, Eweliną Lisowską, Kamilem Bednarkiem, zespołem Behemoth, Deer Project, NPWM, Sound’n’Grace. Będąc muzykiem sesyjnym nagrał już ponad 50 płyt. W 2012 roku otrzymał Stypendium Kulturalne Prezydenta Miasta Gdańska,  które przyczyniło się do nagrania pierwszej solowej płyty pt: SANACJA – „Już taki ze mnie zimny drań’’, z przebojami polskiej muzyki z lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Wykonuje muzykę barokową i klasyczną na instrumencie historycznym. Jest absolwentem dziennych i podyplomowych studiów na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalizacja - trąbka naturalna. Jest pomysłodawcą i założycielem zespołu Tubicinatores Gedanenses, z którym koncertuje na wieżach kościołów i ratuszy, kontynuując starą  gdańską praktykę Turmmusik. Dzięki mecenatowi Prezydenta Miasta Gdańska, zespół zrealizował dotychczas dwie płyty autorskie i jest organizatorem festiwalu „Muzyka z gdańskich wież”

Współpraca z organistą Andrzejem Szadejko doprowadziła do powstania dwóch płyt o charaterze solowym: Rückpositiv z ariami A.Scarlattiego (sopran-Sylwia Olszyńska), a także Rückpositiv e la bella tromba z utworami kompozytorów włoskich XVII i XVIII wieku. (G.B.Viviani, P.Franceschini, D.Gabrieli, G.Fantini). Zajmuje się opracowywaniem starodruków muzycznych z XVII i XVIII wieku, znajdujących się w bibliotece PAN w Gdańsku - kantaty okolicznościowe kompozytorów gdańskich, m.in. J.B.C.Freisslich, J.V.Meder, F.Ch.Mohrheim,  J.T.Roemhildt, J.D.Pucklitz,  a także zbiorów z Bibilioteki Hosianum w Olsztynie - XVIII wieczna muzyka liturgiczna. Jest kompozytorem Hejnału wykonywanego od 2017 roku na rozpoczęcie i zakończenie Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku.

Andrzej Szadejko – kompozytor, dyrygent, organista, organizator życia muzycznego.  Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie i i Hochschule für Alte Musik Schola Cantorum Basiliensis w Bazylei/Szwajcaria. Uczestniczył w 30 mistrzowskich kursach organowych, klawesynowych i na pianoforte w Polsce, Niemczech, Holandii i Szwajcarii. Finalista i laureat wielu konkursów organowych w Polsce i za granicą. Profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku. Profesor wizytujący uczelni w Niemczech, Finlandii i USA. Laureat i stypendysta wielu instytucji polskich i zagranicznych. Od roku 1994 regularnie koncertuje w Polsce,  Europie, a także w USA jako solista, kameralista i dyrygent. Oprócz organowej działalności koncertowej zajmuje się także komponowaniem. Ekspert w dziedzinie historycznego budownictwa organowego. Jest konsultantem, bądź sprawuje nadzór nad wieloma projektami organowymi w Polsce, a także na Litwie i w Belgii. Założyciel i szef zespołu Goldberg Baroque Ensemble, z którym nagrywa premierowe wykonania kantat kompozytorów z Pomorza. Jako solista i dyrygent ma na swoim koncie 25 wydawnictw płytowych dla wytwórni polskich i niemieckich wielokrotnie nominowanych do nagrody FRYDERYK oraz OPUS KLASSIK. Obecnie jest szefem artystycznym serii MUSICA BALTICA i GDAŃSK ORGAN LANDSCAPE w renomowanej wytwórni niemieckiej MDG. Autor wydawnictw monograficznych, a także opracowań naukowych i artykułów drukowanych w periodykach polskich  i zagranicznych. Autor audycji Organy Nieograne w Programie Drugim Polskiego Radia. Organizator i autor wielu formatów artystycznych i festiwali w Gdańsku i Warszawie: Festiwal ORGANy PLUS+, cykl Koncerty dla Gdańszczan, happeningi dla dzieci Popiszczmy Razem, konkurs plastyczny „…i zagrały organy”, Pomerania 2008 – międzynarodowe spotkania budowniczych organów, GdO Tagung 2018 - Międzynarodowy Zlot Miłośników Organów, festiwal „Moniuszko w Kościołach Warszawy”.

Introduction et Allegro

•    Gotfried Reiche ( 1667-1734)
Ablassen Fanfare

Aria con Variazioni (z piątej suity klawesynowej / transkr. na trąbkę
i organy R.Bernard Fitzgerald)

Laschia chio pianga

Pastorale

•    Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Koncert g-moll  - cz.II  Adagio

Water Music HWV 341
Ouverture – Gigue – Minuet – Bouree – Marsch

Final

PROGRAM XLII OLSZTYŃSKICH KONCERTÓW ORGANOWYCH:

• 5 lipca: Koncert Inauguracyjny. Agnieszka Tarnawska (organy) + Magdalena Tokajuk (sopran)
  • 12 lipca: Andrzej Szadejko (organy) + Paweł Hulisz (trąbka)
  • 19 lipca: Michał Kocot, Paulina Kocot (organy)
  • 26 lipca: Adam Sadowski (organy) + Marta Jezierska (altówka)
  • 2 sierpnia: Arkadiusz Bialic (organy)
  • 9 sierpnia: Łukasz Mosur (organy) + Aleksandra Mańkowska (saksofon)
  • 15 sierpnia: Koncert Debiutów. Marcin Kucharczyk (organy)
  • 16 sierpnia: Jan Mroczek (organy)
  • 23 sierpnia: Koncert Improwizacji Filmowej. Filip Presseisen (organy)
  • 30 sierpnia: Jarosław Tarnawski (organy) i Partes (Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego)

Wszystkie koncerty tradycyjnie odbędą się w Bazylice konkatedralnej św. Jakuba przy ul. Staszica 5 o godz. 20:00.

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.