infokamienica@mok.olsztyn.pl

Michał Kocot – organy

Michał Kocot
Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie organów Andrzeja Garbarka. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Józefa Serafina oraz Arkadiusza Bialica, w klasie klawesynu prof. Magdaleny Myczki oraz Andrzeja Zawiszy, studiów solistycznych w Hochschule für Musik we Freiburgu w klasie organów prof. Martina Schmedinga oraz studiów podyplomowych w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego na Akademii Muzycznej w Katowicach. Studiował także w ramach programu wymiany studentów „Erasmus” w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Stuttgarcie (organy – prof. Ludger Lohmann, klawesyn – prof. Jӧrg Halubek). W roku 2018 uzyskał tytuł doktora sztuki. Jest laureatem kilku konkursów organowych (m.in.: I miejsce na XVIII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. L. Janáčka w Brnie, II miejsce na VIII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. M. Tariverdieva w Kaliningradzie, II miejsce na XII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. G. Silbermanna we Freibergu, I miejsce na XX Międzynarodowym Konkursie Organowym w Wiesbaden, III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Norymberdze, II miejsce na VI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu). Dwa razy był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a 2015 roku otrzymał stypendium „Młoda Polska” przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki. Obecnie pracuje w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Program:

Małe organy:

Felix Mendelssohn (1809-1847) – Allegro, chorał i fuga d-moll/D-dur Christian Erbach (ok. 1568-1653) – Canzona a 4 voci Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) - Fantasia für eine Orgelwalze f-moll KV

594 (Adagio-Allegro-Adagio)

Wielkie organy:

Felix Mendelssohn (1809-1847) – Variations sérieuses op. 54 Charles Tournemire (1870-1939) – Communione op. 56 nr 16 (L'orgue mystique, z oficjum Wielkiej Soboty Sabbato Sancto) Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Preludium i fuga E-dur BWV 566

PROGRAM XLII OLSZTYŃSKICH KONCERTÓW ORGANOWYCH:

• 5 lipca: Koncert Inauguracyjny. Agnieszka Tarnawska (organy) + Magdalena Tokajuk (sopran)
  • 12 lipca: Andrzej Szadejko (organy) + Paweł Hulisz (trąbka)
  • 19 lipca: Michał Kocot (organy)
  • 26 lipca: Adam Sadowski (organy) + Marta Jezierska (altówka)
  • 2 sierpnia: Arkadiusz Bialic (organy)
  • 9 sierpnia: Łukasz Mosur (organy) + Aleksandra Mańkowska (saksofon)
  • 15 sierpnia: Koncert Debiutów. Marcin Kucharczyk (organy)
  • 16 sierpnia: Jan Mroczek (organy)
  • 23 sierpnia: Koncert Improwizacji Filmowej. Filip Presseisen (organy)
  • 30 sierpnia: Jarosław Tarnawski (organy) i Partes (Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego)

Wszystkie koncerty tradycyjnie odbędą się w Bazylice konkatedralnej św. Jakuba przy ul. Staszica 5 o godz. 20:00.

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.